Вибирайте продукти, які швидко насичують, замість тих, які вам просто хочеться
Почуття насичення і зникнення голоду пов'язане не з тим, скільки ви їсте, а з тим, що саме (це пояснює, чому багато хто з нас можуть з'їсти так багато чіпсів і набагато менше брокколі). Найбільш ситними, за версією дієтологів, продуктами є яйця, картопля, вівсянка, боби, брокколі, риба і супи на м'ясних і овочевих бульйонах. Якщо ви готові з'їсти слона, спробуйте вибрати що-небудь з цього списку - ви насититеся меншою кількістю і ще довго не будете думати про «підзаправки».
Їжте більше білка
Білкові продукти, в порівнянні з іншими, добре насичують і допомагають більш ефективному розщепленню жирів і вуглеводів в організмі, не кажучи вже про те, що прискорюють обмін речовин. Якщо незабаром після їжі ви починаєте відчувати голод, це може бути пов'язано з тим, що ви вживаєте занадто багато вуглеводів і недостатньо білка. Замість вуглеводних бомб на кшталт пасти або білого рису, спробуйте додати до своїх прийомів їжі пісне м'ясо, рибу, квасолю, тофу, горіхи і насіннячка. Незабаром ви помітите, що станете швидше наїдатися і менше перекушувати після.
Спіть більше
Кількість і якість сну безпосередньо пов'язані з виробленням гормону, що відповідає за відчуття голоду. Грелін, цей самий гормон, значно посилює апетит: чим менше спить людина, тим більше їжі потрібно організму, щоб забезпечити собі енергетичний запас. Висновок? Лягайте раніше, провітрюйте кімнату, в якій спите, і не забувайте про те, що ідеальний час для відходу до сну - десять-одинадцять годин, не пізніше.
Введіть в раціон клітковину
Харчові волокна, тобто клітковина, добре очищають кишечник і сприяють більш швидкому насиченню. Крім того, клітковина допомагає побороти тягу до солодкого і шкідливої їжі на кшталт здобних булок і еклерів. Щоб збільшити споживання клітковини, їжте більше свіжих фруктів і овочів, робіть їх них смузі, вживайте цільнозернові каші і пластівці, додавайте в салати висівки з гречки і вівса. У той же час, уникайте вживання швидких вуглеводів - це білий хліб, білий рис, макарони і борошняні вироби, так як в них клітковини практично немає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фруктова літня дієта: тренд у схудненніНалягайте на зелений салат
Крім того, що зелень і листовий салат містять багато клітковини, вони ще й є «продуктами з низькою енергетичною щільністю». Іншими словами, вони досить об'ємні, але, в той же час, з високим вмістом води - в результаті, ними ви насичуєтеся швидко. Починайте кожен прийом їжі з великої порції зеленого салату або овочевого супу-пюре - так ви почнете наїдатися меншою кількістю основної страви і навряд чи потягне за калорійним десертом.