Ця проста зміна в звичному раціоні допоможе запобігти розвитку основних симптомів діабету другого типу. До них належать часті сечовипускання і несподівана втрата у вазі.
Сьогодні максимальна кількість людей за всю історію людства страждає від діабету другого типу, і ще більше їх число знаходяться в групі ризику. При цьому вчені будують найпохмуріші прогнози, пов'язані з малорухливим способом життя людства і захопленням нездоровою їжею. Зайва вага і ожиріння є головними факторами ризику цієї хвороби. Ну а найпоширенішими симптомами діабету другого типу вважають часті сечовипускання, раптові стрибки апетиту, перепади настрою і проблеми зі сном. Один з найефективніших способів зниження стрибків рівня цукру в крові і запобігання безпосередньо діабету пов'язаний з простою зміною в харчуванні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефіцит вітаміну D призводить до діабетуЗокрема, не так давно дослідники з'ясували, що вживання цільнозернових продуктів зменшує ризик діабету другого типу. Такі висновки були зроблені шведськими вченими на основі спостережень більш ніж за 55 тисячами людей впродовж багатьох років. Дослідники відзначають, що раніше подібні дослідження стосувалися американців, які отримують цільнозернові продукти на основі пшениці. А тепер увага зверталася на інші типи злаків, що містять дієтичні волокна і біоактивні субстанції.
Результати показали, що всі поширені цільнозернові злаки мають позитивний ефект на зниження ризику діабету другого типу і його симптомів. Серед них пшениця, жито і овес. До корисних джерел цільнозернових злаків належать хліб з цілісної пшениці, паста або крекери, коричневий рис, ячмінь, овес, кукурудза, гречка і булгур.