Згідно з даними дослідження, проведеного вченими з Південно-західного медичного центру при Університеті Техасу, вживання їжі в нічний час згубно позначається на стані шкіри - вона стає схильною до руйнівного впливу ультрафіолету і схильною до прискореного старіння і розвитку раку. Доводи дослідників були опубліковані в журналі Cell Reports.
Автори проекту експериментували з мишами. Гризунам давали їжу в денний час. Якщо врахувати, що миші - нічні тварини, годування днем для них рівноцінно прийому їжі людьми ночами. Експеримент показав, що миші, які їли не у відповідності зі своїми природними біоритмами, частіше виявлялися схильними до пошкодження шкіри при впливі ультрафіолетових променів спектру В.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нічні перекуси прозводять до хворобПояснюючи реакцію шкіри на вживання їжі в недозволений час, вчені пов'язали цей ефект з тим, що "фермент, який відновлює пошкоджену від ультрафіолетових променів шкіру - пігментна ксеродерма групи A - зрушив свій цикл, щоб бути менш активним протягом дня". За їхніми словами, у тварин, яких годували в природне для них час неспання, подібних змін в поведінці ферменту не спостерігалося, і їх шкіра не виявлялася настільки беззахисною перед дією сонячних променів.
Фахівці в черговий раз закликали не зловживати їжею ночами.