До такого висновку вчених привів ряд досліджень. Також з'ясувалося, що їжа впливає не тільки на стан нашого фізичного здоров'я, а й на гормони.
Чіткий графік харчуванняВчені з університету Алабами в Бірмінгемі пропонують орієнтуватися на циркадні ритми.
"Відповідно до гіпотези дослідників, ранній сніданок дозволяє значно зменшити стрес, який досягає максимуму, судячи з рівня відповідного гормону кортизолу, о восьмій годині ранку. Серотонін, який відповідає за гарний настрій, і адреналін підвищуються з 12 години дня, а обмінні процеси в організмі в цей час прискорюються. У людини виникає сильне відчуття голоду, тому опівдні - найбільш відповідний час для обіду ", - йдеться в їх дослідженні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чотири найкращі денні перекусиНічний перекус загрожує ракомЗгідно експериментам фахівців Глобального інституту здоров'я в Барселоні, звичка підкріпитися перед відходом до сну підвищує ризик розвитку раку грудей і простати, що пов'язують з активністю різних гормонів, адже пізні прийоми їжі збивають ці ритми і згодом здатні викликати рак.
Крім того, пізню вечерю негативно позначається на мозку, стверджують генетики з Університету Каліфорнії, адже це може викликати збій у виробленні деяких білків - в тому числі відповідають за пам'ять і навчання.