Особливо ці правила важливі, якщо ви летите в країну з іншим кліматом.
На думку експерта, режим подорожі для організму звичайної людини, який не готувався до цього, стане справжнім випробуванням. Доведеться звикати до сухого повітря в літаку, до їжі, смак якої здається новим і незвичним; ви можете страждати від незручної пози і втоми, і, як наслідок, перепадів артеріального тиску і від зміни часових поясів.
Це обов'язково вплине на ваші біоритми і процеси, пов'язані з травленням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Популярні міфи про правильне харчуванняЯкщо знати кілька правил харчування при перельотах і поїздках, можна відчувати себе добре.
Отже, врахуйте той важливий факт, що якщо в країні, куди ви прилетите, буде різниця в 1 годину порівняно з пунктом відправки, вам знадобляться ціла доба на адаптацію. Тобто протягом цієї доби нездужання найімовірніше вас наздожене нездужання, ніж відчуття комфорту. На кожну годину різниці в часі організму потрібно 1 добу на адаптацію.
Якщо тимчасова різниця буде більше, 2-3 години, то вже на новому місці вам потрібно продовжувати харчуватися так, як ви звикли робити це вдома, в той же самий час. У ці три дні бажано харчуватися тільки овочами і фруктами.
За день до перельоту рекомендовано відмовитися від алкоголю, червоного м'яса, а каву випити не більше однієї чашки на добу. У літаку теж буде небажано їсти: через певні умови, в яких перебуває ваш організм в висоті, вам знадобиться більше слини і ферментів для перетравлення. Тому намагайтеся не вживати тваринний білок, а краще візьміть з собою ланч-бокс з овочами, або відварену крупу з овочами.
В якості напою краще використовувати або овочевий сік, або звичайну воду з шматочком імбиру: він позбавить від надлишків слизу і приведе вас в тонус. Можна захопити в літак кілька злакових батончиків і некислі фрукти.