Ще древні римляни приписували капусті гігієнічні властивості. Давньоримський письменник Катон Старший був упевнений: "Завдяки капусті Рим протягом 600 років виліковувався від хвороб, не звертаючись до лікарів".
Продукт володіє не тільки дієтичними і кулінарними особливостями, а й лікувальними. Особливо корисна пекінська капуста при серцево-судинних захворюваннях і виразці шлунка. Її вважають джерелом активного довголіття. Сприяє цьому наявність в ній значної кількості лізину - амінокислоти, незамінної для людського організму, що володіє здатністю розчиняти чужорідні білки і служить основним очисником крові, підвищує імунітет організму. Велику тривалість життя в Японії і Китаї пов'язують з вживанням в їжу саме пекінської капусти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пекінська капуста проти ракуЗа своїм змістом вітамінів і мінеральних солей пекінська капуста не поступається білокачанній і своєму братові-двійникц - качану салату, а за деякими показниками і перевершує їх. Наприклад, у білоголової капусти і качановому салаті вітаміну С міститься в 2 рази менше, ніж в "пекінці", а вміст білка в її листках в 2 рази перевищує його вміст у білокачанній капусті. Листя "пекінки" містять велику частину існуючого набору вітамінів: A, C, B1, B2, B6, PP, E, P, K, U; мінеральні солі, амінокислоти (всього 16, в тому числі і незамінні), білки, цукри, алкалоїд лактуцин, органічні кислоти.
Але одне з головних достоїнств пекінської капусти є здатність зберігати вітаміни протягом усієї зими, на відміну від салату, який при зберіганні дуже швидко втрачає свої властивості і білокачанної капусти, яка, звичайно ж, не може замінити салат, та й до того ж вимагає специфічних умов зберігання.
Тому особливо незамінна пекінська капуста в осінньо-зимовий період, адже є в цей час одним з джерел свіжої зелені, джерелом аскорбінової кислоти, необхідних вітамінів і мінералів.