Всі господині знають, як важко відмити руки від часникового запаху після того, як ви готуєте страви з часником. При цьому після вживання сирого часнику запах з рота може зберігатися кілька днів - в залежності від кількості, особливостей травлення і інших чинників.
Запах часника з рота
Часниковий запах з рота з'являється після того, як часник потрапить до шлунка. Справа в тому, що при взаємодії з шлунковим соком виділяються сульфіди. Вони потрапляють в кишечник, а молекула аллілметілсульфід (AMS) така мала, що може потрапити відразу в кровообіг. Після вона осідає в багатьох тканинах. Нічого небезпечного в цьому немає.
AMS, потрапляючи в легені, виходить разом з диханням, а молекули, що потрапили в шкіру - з потом. Хоча ця молекула - лише невелика складова часникового аромату, інші речовини більші і незабаром виводяться з організму кишечником. Тоді як AMS може затриматися надовго.
Американські вчені прийшли до висновку, що є спосіб "зв'язати" AMS таким чином, щоб молекула стала занадто великою і не змогла проскочити через стінки шлунка. Це відбувається за рахунок фенольних сполук, що вступають в реакцію з сульфідами. Багато таких фенольних сполук міститься в яблуках, листі салату і м'яті. Їх варто їсти одночасно з часниковими стравами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою