Недавнє дослідження показало, що українці так сильно люблять морозиво, що навіть не наважуються на ньому економити: 56% громадян зізналися, що купують морозиво щотижня, а 21,9% громадян - що двічі в тиждень. 8,5% росіян купують собі морозиво три рази в тиждень, а 4% росіян з'їдають до 10 порцій морозива щотижня.
Тим часом, до вибору морозива слід підходити виважено і вдумливо - куплене ласощі може і нашкодити здоров'ю.
Рослинні жири. В дешевому морозиві часто містяться рослинні жири, включаючи пальмове масло. Їх споживання шкодить тим, що збільшує рівень «поганого» холестерину в організмі, у зв'язку з чим можуть розвиватися атеросклероз і цукровий діабет.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим замінити морозиво та солодку газовану воду?Залежність. За словами фахівця, морозиво - це поєднання солодкого і жирного смаків, дуже сильне для людини. Залежність, яку може викликати морозиво, сказала Григорьян, порівнянна із залежністю від шоколаду і фастфуду.
Зайва вага. Ольга Григорян рекомендує вживати в їжу не більше однієї порції морозива в тиждень - цей продукт у великій кількості легко може стати причиною появи зайвої ваги. Спеціаліст підкреслила, що морозиво в першу чергу є висококалорійним жіроуглеводістим продуктом з невеликим вмістом білка.
Алергія. Лікар Інституту алергології та клінічної імунології Алла Рижіхпеціаліст попередила про те, що морозиво може нашкодити станом тих людей, у яких є алергія на білок коров'ячого молока. Крім того, в морозиві часто зустрічається барвник Е102, який може провокувати розвиток алергічних реакцій у людей, які не переносять аспірин, анальгін, нестероїдні протизапальні препарати.