Білий хліб. Цей хліб, який готується з очищеної пшеничного борошна, викликає багато критики сто боку дієтологів. Пшеничне борошно для нього обробляється радикально - з неї видаляються всі ті елементи зерна, які б могли служити для організму джерелом клітковини. В результаті в хлібі залишається лише крохмаль. Вживання такого продукту сприяє різкому підвищенню рівня цукру в крові.
Житній хліб. Житній хліб корисніше білого пшеничного батона хоча б тому, що він менш калорійний. Такий хліб більш "грубий", але саме завдяки тому, що його мука не обробляється так само ретельно, як пшеничне, його вживання не викликає стрибків глюкози в крові і до того ж допомагає очищати судини від холестерину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Користь щоденного вживання хлібаПроблема в тому, що сучасні виробники житнього хліба для спрощення технології виготовлення додають до його борошно пшеничне, що помітно знижує потенціал корисності продукту.
Житній цільнозерновий. Мабуть, найкорисніший вид хліба. Технологія його виробництва передбачає використання цілісної муки, що містить елементи зерен з грубими неперетравлюваних частинками, що дуже корисно для мікрофлори кишечника - такі частинки стимулюють висновок з нього токсинів, активують травлення, служать профілактикою запорів.
Хліб з висівками. Такий хліб також набагато більш корисний, ніж просто білий. Висівки знижують рівень глюкози в крові, стимулюють виведення шкідливого холестерину, забезпечують організм вітамінами групи В і вітаміном-антиоксидантом Е. Хліб з висівками рекомендується вживати людям з ризиком серцево-судинних захворювань, оскільки в продукті міститься досить багато калію і магнію.