Хурма використовується для профілактики і лікування багатьох захворювань, вважається одним з найбільш дієтичних продуктів, що сприяють схудненню.
Ягода багата вітамінами С, Е і А, а також калієм, кальцієм, залізом, фосфором, магнієм, йодом і міддю - цей багатий набір мікроелементів робить ягоду надійним захисником при авітамінозі (саме тому хурму рекомендують включити в свій раціон ранньою весною), допомагає підвищити працездатність, підняти тонус організму і заспокоїти збуджену нервову систему. Значний вміст в хурмі йоду робить її відмінним засобом для профілактики хвороб і порушень щитовидної залози.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хурма оздоровить серцеОдне з найбільш корисних властивостей хурми для організму - її знижена кислотність. Хурма допомагає налагодити роботу шлунка при його розладах, при виразковій хворобі, при хворобі печінки та нирок. Вона також володіє антибактеріальними властивостями і допомагає боротися з різними вірусами, особливо, вражаючими шлунково-кишковий тракт.
Крім корисних властивостей хурма має і декількома протипоказаннями - особливо, її слід дуже обережно їсти людям з порушеннями роботи підшлункової залози. Не рекомендується хурма і діабетикам - оскільки ягода на 25% складається з сахарози, вона може негативно позначитися на рівні цукру в організмі.
Користь хурми доведена тільки при правильному зберіганні плода. Щоб зберегти корисні властивості хурми, стиглу ягоду потрібно зберігати в холодильнику у відділенні для фруктів і овочів, по можливості уникаючи пошкоджень.