Яблука - багаті джерела вітаміну С. Одне велике яблуко вагою приблизно в 200 грамів можете покрити майже третину добової потреби організму у вітаміні С. Особливо корисними в цьому плані, за словами експертів, є місцеві сорти. Стиглі яблука, зібрані в регіоні проживання людини, містять значно більше корисних мікроелементів, ніж зібрані зеленими і доставлені з далеких місць.
Крім того, яблука повні мінеральних речовин, таких як калій, фосфор, магній і залізо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яблука продовжують життяЯблучний пектин - ліки для кишечника. Пектин - це розчинна клітковина, і в яблуках його дуже багато. Користь яблучного пектину для організму неоціненна: подібно до губки, він збирає шлаки, токсини зі стінок кишечника і потім м'яко їх виводить, а також позбавляє організм від надлишків холестерину, іонів важких металів, пестицидів. Крім цього, яблучний пектин сприяє росту й розмноженню корисних для кишкової флори бактерій, нормалізує стілець, а також зменшує апетит за рахунок уповільнення процесу перетравлення їжі, тим самим допомагаючи людині контролювати обсяги їжі і худнути.
Яблука знижують ризик раку. Завдяки речовинам флавоноидам і каротиноїдів, що містяться в м'якоті, яблука мають антиоксидантну дію, тобто допомагають знижувати ризик розвитку раку.
Покращують стан судин і захищають від старіння. У яблуках містяться речовини антоціани - пігменти з групи флавоноїди. Особливо їх багато в червоних яблуках. Ці речовини підтримують в формі наші судини, а також пов'язують вільні радикали, які створюються окислювальним стресом і змушують клітини організму передчасно старіти.
Крім того, в червоних яблуках багато поліфенольних сполук, які знижують кров'яний тиск і мають протизапальну і антиоксидантну дію.
Перешкоджають розвитку захворювань бронхів і легенів. Вживання яблук уповільнює вікове погіршення функції легень, про це говорять результати дослідження опублікованого в журналі European Respiratory Journal. Вчені встановили, що любителі яблук рідше страждають від захворювань бронхів і легенів. Крім того, фрукти прискорюють відновлення легеневої тканини після того, як людина кинула курити.