Допомагає худнути. Травна система людини не може розщепити волокна, з яких складається клітковина. У шлунку вони набухають, заповнюють його і створюють відчуття ситості, яке триває довше, ніж те, яке дають продукти без клітковини. Таким чином, харчові волокна вгамовують голод, чи не забезпечуючи організм додатковими калоріями, і допомагають худнути.
Захищає від зростання цукру в крові. Вживання клітковини веде до уповільнення процесів засвоєння вуглеводів - в результаті цукру повільніше надходить у кров. Захищеність організму від різких стрибків цукру в крові дуже важлива для запобігання предіабету і діабету.
Перешкоджає запорам. Раціон з високим вмістом клітковини не тільки допомагає схуднути, але і стимулює травлення, запобігає запори. Нерозчинні волокна пов'язують воду в кишечнику і при цьому набухають. Стілець стає більш пухким і об'ємним, що полегшує його просування в кишковому тракті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли клітковина може бути небезпечною?Виводить токсини. Волокна клітковини мають властивість зв'язувати токсичні речовини в кишечнику і сприяти їх виведенню. Це захищає кишкову стінку від пошкоджень, тому що тривале перебування забруднюючих речовин в травному тракті може сильно її дратувати.
Діє як пробіотик. Клітковина служать їжею для корисних мікроорганізмів в кишечнику. Ці кишкові бактерії надзвичайно важливі, тому що вони підтримують травний тракт здоровим і допомагають в обробці їжі.
Захищає від раку товстої кишки. Всього 10 грамів клітковини в день знижують ризик злоякісних пухлин товстої кишки і прямої кишки приблизно на 10 відсотків. Дана кількість можна знайти, наприклад, в 150 грамах білої квасолі, 200 грамах зеленого горошку або в 100 грамах чорносливу.
Скільки потрібно споживати клітковини? Німецьке товариство харчування (DGE) рекомендує мінімальну кількість клітковини 30 грамів в день.
Продукти з високим вмістом клітковини:
- цільнозернові;
- бобові;
- овочі, фрукти і зелень.