Якщо кардіолог проти ...
Більшість звичних нам продуктів діляться на дві категорії - ті, які позитивно діють на нервову систему, і ті, які додають бадьорості і енергії.
Кава - один з продуктів, який допомагає зберігати активність довгий час. Однак бувають ситуації, коли пити її не можна. Наприклад, лікуючий кардіолог категорично не рекомендує цього робити.
Як запевняє лікар-дієтолог, нутриціолог Анна Білоусова, засмучуватися в цьому випадку не варто, як і порушувати рекомендації медиків. А ось замінити улюблений напій на більш корисні для здоров'я продукти або напої, цілком можливо.
«Вітамінна» заміна кофеїну
Виявляється, не менш сильним і тонізуючим ефектом володіють і багато інших напоїв. Наприклад, соки з цитрусових і самі цитрусові, а також деякі інші фрукти і ягоди.
- Будь-який цитрусовий сік: грейпфрутовий, мандариновий, апельсиновий, як і самі цитрусові, володіє підбадьорливою дією. В принципі, цю властивість має більшість фруктів і ягід. Наприклад, кислі, кисло-солодкі ягоди, такі як черешня, вишня. Також всі червоні і темно-сині ягоди: полуниця, чорниця, чорна смородина, - розповіла Анна Білоусова.
Допомогти повернути активність і енергію можуть і свіжі морква, баклажани, буряк, цибуля і часник. Але якщо їх прожарити на сковороді або відварити, то ефект буде прямо протилежний.
Варені овочі - замість валер'янки
За слова дієтолога, легку заспокійливу дію мають багато овочів і фруктів, які зазнали термічну обробку. Це правило стосується і тих продуктів, які в звичайному - свіжому вигляді мають енергійний ефект. До таких «подвійних агентів» Білоусова зараховує моркву, буряк, яблука, кабачки і гарбуз.