Багато експертів впевнені, що дріжджі погано впливають на наш організм, аж до ризику виникнення раку
Чому дріжджовий хліб шкодить нашому здоров'ю
Що таке дріжджі?
Давайте для початку розберемося, що ж таке дріжджі. Якщо говорити простою мовою, дріжджі - це найпростіші одноклітинні мікроорганізми, які беруть активну участь в процесі бродіння. У навколишньому середовищі вони розташовуються на поверхнях різних плодів.
Чому на Русі їли так багато хліба?
Раніше на Русі хліб вживався у великих кількостях. В середньому, один селянин з'їдав близько 1 кг 300 грамів хліба. Але тоді хліб пекли зовсім інакше. Використовували цільнозернове борошно і натуральну закваску: солодову, пшеничну, житню, хмільну. Завдяки цьому організм насичується корисними речовинами: вітамінами, органічними кислотами, ферментами.
Зараз же все інакше. У гонитві за великими продажами почали використовувати термофільні дріжджі. Це спеціально створені грибки, які дуже стійкі до великих температур. Завдяки їхньому застосуванню процес приготування хліба прискорився в рази.
Що відбувається з організмом, коли в нього потрапляють дріжджі?
Ослаблення імунної системи. Коли дріжджі потрапляють в організм, вони починають активно розмножуватися. Для того, щоб вижити, їм потрібна їжа. В даному випадку, наші вітаміни і мікроелементи, якими вони із задоволенням харчуються. У підсумку, наша імунна система поступово слабшає, що може привести до серйозних захворювань.
Порушення кровообігу. Гриби можуть викликати утворення тромбів, так як порушують процес кровообігу. Це призводить до захворювань серця, печінки і легенів.
Інтоксикація важкими металами. При виробництві термофільних дріжджів використовують велику кількість хімічних елементів і важких металів: хлорне вапно, вуглекислий технічний калій і ін.
Ризик виникнення раку. Дріжджі руйнують стінки мембрани клітин, що призводить до онкологічних захворювань. Досліди французького вченого О. Вольфа дають зрозуміти, що ракові клітини збільшуються втричі, якщо помістити їх в розчин з екстрактом дріжджів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?