Вчені довели, що, якщо включити бобові в раціон, можна поліпшити здоров'я і швидко схуднути
Користь бобових
Бобові дуже поживні і корисні. Вони багаті вітамінами групи А і В, містять багато клітковини, білків і вуглеводів. У їх складі велика кількість мінеральних сполук і солей: залізо, калій, магній, цинк, натрій, йод і ін.
Вміст білка в бобових іноді перевищує його кількість в м'ясних стравах. Тому вони стали чудовою альтернативою для вегетаріанців і веганів. Крохмалисті речовини і поживні жири швидко насичують, додають сил і енергії.
Приготовлені з бобових страви відмінно підійдуть для людей з діабетом і дотримуються дієти. А вміст в них пектину і харчових волокон допомагають очистити організм і активізувати роботу кишечника.
Бобові при схудненні
Бобові культури мають досить високу калорійність (300 ккал на 100 грамів). Але незважаючи на це, вони відмінно підійдуть для зниження ваги. А все тому, що вони мають низький глікемічний індекс. Він показує, як певний продукт впливає на зміну рівня цукру в крові. З бобових глюкоза засвоюється повільніше, не викликає різких стрибків цукру, що добре впливає не тільки на здоров'я, але і на фігуру.
Сочевиця, горох, нут, маш та інші бобові відмінно втамовують голод. Почуття насичення буде залишатися ще кілька годин. Для спортсменів бобові є відмінним варіантом підтримки фізичної форми. Якщо перед тренуванням перекусити таким рослинним білком, це позитивно позначиться на відновленні м'язових тканин. А все тому, що бобові насичені рослинними жирами і різними мікроелементами.
Шкода бобових
Незважаючи на всю користь бобових культур, у них є протипоказання.
Бобові досить важкі для організму. Тому людям, у яких є захворювання шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, підшлункової залози і жовчного міхура, не варто їх вживати. Також вони протипоказані при подагрі і сечокам'яній хворобі.
Варто відзначити, що в сирих бобових містяться токсичні речовини. Але вони повністю нейтралізуються при термічній обробці.
Щоб бобові краще засвоювалися в організмі, а приготування займало мінімум часу, їх необхідно замочувати на ніч. Така процедура допомагає видалити з рослинних продуктів фітинову кислоту - речовину, яка перешкоджає всмоктуванню поживних речовин в організм.