Вчені з'ясували, що похідні жирних кислот з лосося виявилися ефективними проти слабоумства
Лікар розповівши, яке харчування допоможе перемогти слабоумство
Вся користь – у морі
Дієтологи та вчені не перестають твердити, що найкорисніша риба – морська. Морепродукти мають багатий вітамінно-мінеральний склад, крім того, вони є рекордсменами за вмістом деяких необхідних людей елементів (наприклад, фосфору та чисельних жирних кислот). І, звичайно, приготовлена за правильним рецептом риба – справжні ласощі для гурманів.
А найкорисніша риба, на думку вчених, – лосось. Це ще раз підтвердилося під час недавніх досліджень учених.
Дивовижно поруч
Біологи з Національного наукового центру морської біології імені О.В. Ці сполуки були отримані з жирних кислот, що містяться у лососі.
– Було з'ясовано, що синаптамід та EPEA ефективно борються з причинами запалення нервної тканини, причому синаптамід має більш високу активність. Надалі ми плануємо детальніше досліджувати їхню роботу на досвідчених тваринах. Отримані результати відкривають широкі перспективи використання цих сполук для лікування та профілактики нейродегенеративних захворювань, пояснила керівник проекту Ганна Тиртишна .
Наука не стоїть на місці
Ці речовини можна використовувати для розробки нових сучасних ліків проти нейродегенеративних захворювань, що призводять до здивування - хвороб Альцгеймера та Паркінсона.
Незважаючи на розвиток науки, сучасні біологи досі не знають, як ці хвороби розвиваються на молекулярному рівні. Проте відомо, що у всіх подібних недуг є спільна риса – сильне запалення нервної тканини, від якого страждають найчисленніші клітини нервної системи – клітини мікроглії та астроглії. Повернути процес допоможуть нові ліки, які планується розробити на основі клітин лосося.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як назвати дитину згідно з її знаком зодіаку, щоб дитина була щасливою?
5 чарівних фраз мами, які роблять дітей щасливими щодня
Картопляна запіканка у мікрохвильовці
Шоколадно-кавовий пиріг з кремом зі згущеного молока