Цукор не приносить організму жодної користі. Тому багато людей обирають для себе замінники цукру.
Замінники солодощів
Є дві альтернативи: натуральні підсолоджувачі та цукрозамінники, вони бувають натуральні та синтетичні. Натуральні (це стевія, еририт) - найкращий і безпечний варіант. У цукрозамінників є побічні ефекти та протипоказання. ⠀ Головний плюс натуральних підсолоджувачів – це невелика калорійність. Крім того, вони не провокують стрибки цукру в крові та інсуліну. Крім того, стевія у 250 разів солодша за цукор! При цьому її калорійність значно нижча – 0,2 ккал на 1 г.
Еритрит ще менш калорійний, але й насолоди в ньому менше, ніж у цукрі. Добувають еририт з плодів дині, груші та винограду.
Такі натуральні підсолоджувачі, як тростинний цукор, сироп агави, топінамбура, мед, кленовий сироп — високофруктозні продукти. І це треба зважати. За всієї своєї натуральності та користі (містять вітаміни, мінерали, ферменти, антиоксиданти), ці підсолоджувачі досить підступні.
Фруктозу виробники часто додають у дієтичні продукти. Пацієнтам із надмірною вагою, цукровим діабетом та інсулінорезистентністю не можна перевищувати добову норму фруктози 10-20 грамів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу