За результатами дослідження, яке проводив Оксфордський університет за участю 48 тисяч людей, вегетаріанство не продовжує життя. З двох груп учасників перші (які продовжували їсти м'ясо) були більш схильні до серцевих патологій. Другі (які відмовилися від продуктів тваринного походження) демонстрували схильність до інсультів та онкологічних захворювань.
Плюси і мінуси вегетаріанства
Є кілька видів вегетаріанства. Веганство – у харчуванні виключені всі тваринні продукти. Лактовегетаріанство - виключені тваринні продукти, крім молочних та яєць. Напіввегетаріанство - виключене червоне м'ясо. Сироїдіння — лише рослинна їжа без термічної обробки.
Безумовно, вегетаріанство має свої плюси. Зокрема, це сприятливий вплив на мікрофлору кишечника. Крім того, загалом покращуються процеси травлення. Організм не має навантаження від токсичних продуктів розпаду білків. Печінка відчуває справжнє полегшення.
Але все не так однозначно. При відмові від продуктів тваринного походження організм починає відчувати дефіцит холестерину, а він потрібний нам для синтезу статевих гормонів. Нестача білка та вітаміну В12 також позначається не найкращим чином. Починає розвиватись анемія.
Якщо повністю відмовитися від м'ясних продуктів, вже за 10 місяців організм починає відчувати до них огиду. Пояснення дуже просте: через нестачу вітаміну В12 падає рівень ферментів, які відповідають за травлення м'яса.
Чим загрожує вегетаріанство в довгостроковій перспективі? Це погіршення працездатності всіх органів та систем. Можуть бути слабкість, втома, апатія. Неминуче з'являється ламкість волосся та нігтів. Падає лібідо. Можуть виявитися гормональні порушення. У чоловіків – порушення спермограми, у жінок – збої менструального циклу, аж до безпліддя.
Бути вегетаріанцем на постійній основі можна, але для цього необхідно стежити за тим, щоб раціон був збалансованим, організм отримував усі необхідні вітаміни та мікроелементи. Краще складати таке меню під контролем дієтолога чи ендокринолога.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу