У щоденному раціоні точно повинні бути найкорисніші продукти.
Найкорисніші продукти
Яйця. Вони містять білок, вітамін D та деякі вітаміни групи В, холін, йод, антиоксиданти. За словами Ірини Мансурової, яйця позитивно впливають на стан серця та суглобів, допомагають зміцнювати м'язи та підтримувати здорову вагу, перешкоджаючи переїданню.
Овочі. У щоденному меню має бути більше різноманітних овочів – до 500 г (за добу). Це стимулює розвиток корисної кишкової мікрофлори, від якої залежить імунітет. Краще обирати сезонні та місцеві сорти. Овочі варто піддавати мінімальній термообробці, для більшої користі можна доповнювати їх зеленню.
М'ясо. Продукт забезпечує організм необхідним білком і є неперевершеним джерелом заліза. Дієтолог порадила їсти м'ясо максимум 4 рази на тиждень - краще на початку дня, а не в другій половині. У дні без м'яса компенсувати його білок слід за рахунок тофу, бобових. Ще один варіант заміни м'яса, але не на постійній основі – гречка. Вона рекордсмен за вмістом білка, містить 18 амінокислот.
Молочні продукти. З них організм отримує важливий для імунітету вітамін D, а також зміцнює кістки та м'язи кальцій. Найкорисніші ферментовані продукти у вигляді йогуртів, сирів, кисломолочних напоїв.
Цільнозернові продукти. Їх вживання захищає від високих рівнів цукру та холестерину, перешкоджає запаленню, позитивно позначається на головному мозку.
Риба. Завдяки цьому продукту харчування збагачується тваринним білком, що у ключових процесах тіла. Морська риба найбільш корисна для здоров'я через свою насиченість мікроелементами та омега-3 жирними кислотами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу