Рибу слід вживати не менше двох-трьох разів на тиждень.
Однак не варто м’ясо теплокровних тварин повністю замінювати морепродуктами без особливих медичних показань.
Рибний білок засвоюється вдвічі швидше, ніж м’ясо, лише за дві-три години. Крім білка, риба є джерелом омега-3 жирних кислот, необхідних для профілактики захворювань серцево-судинної системи, жиророзчинних вітамінів D, А, Е, вітамінів групи B та таких найважливіших мінералів, як селен, фосфор, магній, натрій та калій.
М’ясні страви не варто заміщати повністю рибними. І на це є кілька причин. По-перше, різноманітне харчування підвищує отримуваний організмом амінокислотний скор. По-друге, у м’ясі містяться залізо та вітамін B12, які легше засвоюються організмом.
Якщо повністю виключити м’ясо з раціону, замінивши його рибою, необхідно забезпечити себе або іншими продуктами, які допоможуть заповнити втрату цих речовин, або підбирати біологічно активні добавки. Але для їхнього нормального засвоєння потрібна стабільна робота шлунково-кишкового тракту.
Але якщо потрібно все ж таки відмовитися від м’яса, то варто розробити різноманітний і збалансований раціон. І тут потрібно враховувати як спосіб життя, а й індивідуальні особливості його організму.
Необхідно враховувати персональні особливості, вік, стать, соматичний статус, рівень фізичного та інтелектуального навантаження, спосіб життя.