Вчені з Колорадо (США) розповіли, що вживання солодощів загрожує не тільки ожирінням і виникненням великої кількості хвороб, але і погіршенням психічного здоров’я.
Солодощі та психічні розлади
За словами експертів, при домінуванні цукровмісних продуктів в раціоні виникає схильність до агресії і проблем з психікою.
Вживання великої кількості фруктози негативно впливає і на фізичне, і на психічне здоров’я. Використання популярного дешевого підсолоджувача відіграє важливу роль у розвитку агресії, біполярного розладу та синдрому дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ). Наукові співробітники впевнені, фруктоза здатна знижувати рівень енергії в клітинах людського організму.
При цьому активізується реакція видобутку їжі. Вона з’являється при почутті голоду і може стимулювати імпульсивність і агресію, оскільки в стародавні часи людині доводилося ризикувати життям, добуваючи їжу. Фахівці повідомили, що бажання надмірного вживання солодкого є еволюційним механізмом, який необхідний для виживання. Однак, так як на даний момент людина живе в легкій доступності солодких продуктів, даний спосіб виживання вважається не актуальним.
“При хронічній стимуляції даного механізму можна спровокувати придушення гедоністичних реакцій, що призведе до виникнення депресії», — відзначили експерти. Вони також додали, що гіперактивна реакція організму людини на цукор, яка спровокована високим глікемічним індексом, сприяє появі афективних психічних розладів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен