Лікарі стверджують, що на цей симптом варто звернути увагу.
пиття вночі
Якщо людина не скаржиться на здоров'я, а спрага ночами виникає лише час від часу, паніку розводити немає сенсу. Якщо ж ночами біжить на водопій дитина, людина похилого віку, або хвора на цукровий діабет, краще відразу ж звернутися за консультацією до лікаря.
Дорослій здоровій людині слід в першу чергу оцінити кількість рідини, що випивається за день. Якщо виходить, що за день випивається менше півтора літра звичайної води, треба просто більше пити вдень. Тоді й нічна спрага зникне.
Важливо. Кава не рахується, оскільки кофеїн є сильною сечогінною речовиною. Тому кожна чашка кави має поповнюватися такою ж кількістю звичайної води.
Зверніть увагу на повітря у квартирі. Чи не надто воно сухе. Коли батареї центрального опалення працюють, повітря сухе за замовчуванням. Тому варто подумати про придбання спеціального зволожувача повітря. Якщо витрачатися на прилад немає бажання, зволожте повітря, поставивши в кімнаті ємність із водою.
Не їжте на ніч солодке чи солоне. Мало того, що така їжа спровокує нічну спрагу, так ще й на ранок ви ризикуєте не впізнати в дзеркалі своє опухле бліде обличчя.
Якщо нічні забіги на кухню по воду супроводжуються частим відвідуванням туалету, слід негайно звернутися до лікаря. Обтяжуючими обставинами в цьому випадку будуть вік та зайва вага. У такому разі спрага може бути першим симптомом цукрового діабету.
А ви часто встаєте попити вночі?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу