Якщо ви зустрічали гомогенізоване молоко, то знайте, що краще його не вживати.
молоко
В результаті спеціальної обробки – гомогенізації – воно стає рідиною, що складається з ліпосом – найдрібніших водних об'ємів розчинених білків та лактози, укладених у жирову оболонку. Натуральне молоко через якийсь час прокисає, тому що білки та цукор піддаються ферментації. У довгограючому молоці вони ізольовані від бактерій жировими оболонками, і при тривалому зберіганні жир на повітрі стає гірким.
Чому ж гомогенізоване молоко небезпечне для людини? У будь-якому молоці міститься фермент ксантиноксидаза, який перетравлюється у шлунку, якщо молоко звичайне. У гомогенізованому молоці цей фермент ховається за жировою оболонкою. Ліпосоми проносять його в тонкий кишківник, де він всмоктується і через лімфу потрапляє до кровоносної системи.
Зайва ксантиноксидаза шкідлива - як з'ясували вчені, вона викликає гіпертонію, атеросклероз та артрити. Різке збільшення частоти цих захворювань епідеміологи відзначили у 20-х роках минулого століття і довго з'ясовували причини цього явища. І лише нещодавно данські вчені довели, що винна в цьому саме ксантиноксидаза з гомогенізованого молока, технологія виробництва якого була відкрита у 1918 році та швидко поширилася у світі.
Тому уважно читайте упакування, коли купуєте молоко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен