Всім відомо: щоб бути здоровим, необхідно підтримувати водно-сольовий баланс в організмі. Але якщо ви страждаєте розладами сечового міхура, споживання надмірної кількості води або будь-який інший рідини веде до почастішання візитів в туалет. У цьому випадку необхідно обмежити споживання рідини до 2 літрів на день і намагатися не пити ввечері.
Алкоголь
Будь-які, навіть слабоалкогольні напої виводять рідину з організму. Але це відбувається за рахунок збільшення об'єму сечі, а значить, загрожує і більш частим відвідуванням туалету.
Кава, чай, спортивні напої, газовані напої
Кофеїн стимулює сечовий міхур, діючи як діуретик. Скорочення споживання кофеїновмісних напоїв або повна відмова від них допоможе вам контролювати гіперактивність сечового міхура. Але якщо ви не здатні відмовитися від звичних продуктів, спробуйте перейти на каву без кофеїну і трав'яні чаї, що не містять цитрусових.
Шоколад - джерело кофеїну
Шоколад також є джерелом кофеїну та декофеїнізованої шоколаду, на жаль, не існує. Можна знайти вихід з положення, хоча б скоротивши його споживання, перестати їсти цукерки на ніч або перейти на «полегшену версію» - молочний шоколад.
Кислота: цитрусові і соки
Апельсини, грейпфрути, мандарини, лимони і лайми, а також соки з них містять кислоти, які дратують сечовий міхур. Тому, щоб полегшити симптоми нетримання, споживання цих продуктів варто скоротити.
Томати
Помідори - ще один продукт, в якому багато кислоти. На жаль, для любителів томатів альтернативи не існує. Не тільки сам овоч, а й усі його «похідні»: томатні соуси, сік і кетчуп можуть стати причиною загострення симптомів нетримання.
Газовані напої
Всі газовані напої, включаючи безалкогольні і содову воду, а також шампанське та інші ігристі вина дратують чутливий сечовий міхур. А останні, до того ж, містять кофеїн, який протипоказаний людям з гіперактивністю сечового міхура. Газовану воду краще повністю виключити зі свого раціону або хоча б скоротити споживання.
Гостре
Чилі, аджика, васабі - всі гострі приправи представляють собою «четвертий рівень загрози» вашому здоров'ю. Вони не тільки вичавлюють сльози з очей, але і дуже сильно дратують сечовий міхур. Проте, це зовсім не означає, що настала пора є прісні позбавлені смаку страви. Методом проб і помилок можна обчислити прийнятну для себе міру гостроти.
Лікарські препарати
Деякі ліки також можуть вплинути на симптоми нетримання сечі. Так ряд антидепресантів, міорелаксантів, медикаменти знижують артеріальний тиск, наприклад, діуретики або блокатори кальцієвих каналів розслаблюють мускулатуру сечового міхура і форсують сечовипускання. А снодійні препарати знижують контроль над сечовипусканням в нічний час. Тому, перш ніж приймати будь-які медикаменти, порадьтеся з лікарем щодо побічних ефектів.