Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Сезон редиски: користь, правила вибору і кулінарне застосування

23:30, 10 Кві 2013 · Категорія: Харчування, Рецепти · Переглядів 7262 · 

Поява редиски на прилавках магазинів і на ринках - це явна ознака приходу справжньої весни. Редиска не така проста, як здається, - в ній багато корисних речовин і готувати з неї можна не тільки салат і окрошку, а й гарячу закуску, варити зелений борщ і навіть смажити, як картоплю.

Сезон редиски розпочато: рятуємось від авітамінозу

Сезон редиски розпочато: рятуємось від авітамінозу



Ці червоні кульки - не що інше, як невдала редька. Довгий час дрібні плоди просто викидали, поки якийсь селекціонер не вирішив вивести з них особливу культуру, що відрізняється більш ніжним смаком, меншою гіркотою і розміром. Назвали бульбу редиска (у перекладі з латинської - корінь). За однією з легенд, сталося це у Франції в XVI столітті. За часів Петра I бульба потрапила до Росії, проте широке поширення в нашій країні отримала лише на початку XIX століття. Сьогодні редиску люблять майже в усьому світі, і причина такої популярності зрозуміла - вона невибаглива і швидко достигає. За літо можна зібрати декілька врожаїв. Причому перший трапляється навесні, коли інші овочі ще тільки чекають посадки.

В останні роки вчені вивели сотні сортів редиски, тому тепер крім червоної можна побачити фіолетову, жовту, малинову, білу, бордову. Форма бульб теж вражає уяву - круглі, овальні, веретеновідние.

Корисна гірчинка

На перший погляд, редиска - це щось дуже доступне і на відміну від яблук або апельсинів, абсолютно даремне. Однак ці червоні кульки не так прості, як здається. Наприклад, саме редиска може врятувати від весняного авітамінозу - аскорбінки в ній стільки ж, скільки в помідорах, горошку, малині або бананах. Причому, для того щоб заповнити денний запас вітаміну С, треба з'їсти приблизно 250-300 г плодів. Інші корисні речовини в бульбах теж присутні - це вітаміни В1, ВГ і РР солі калію, фосфору, кальцію, магнію, натрію, заліза. Білка в редисці більше, ніж в інших овочах, тому її обов'язково треба включати в раціон вегетаріанцям.

А найголовніша фішка коренеплоду - це ефірні масла, які дарують продукту пікантну гірчинку та додаткову користь. Вони мають антисептичні властивості, стимулюють виділення шлункового соку і поліпшують травлення. Втім, саме через присутність гірчичних масел редискою не можна зловживати людям, у яких є проблеми з підшлунковою залозою, печінкою і жовчним міхуром. Тим, хто прагне схуднути, теж не варто захоплюватися плодом - сама по собі редиска низькокалорійна (у 100 г всього 50 ккал), однак вона підвищує апетит, а значить, після салатику ти з'їси трохи більше курки або риби.

Твердий корінь і соковите бадилля

Хорошу редиску визначити просто - вона пружна і тверда, має яскраво-зелене соковите бадилля і гладку рівно забарвлену шкірку. Якщо ж плід в'ялий і м'який, значить, він перезрів або довго лежав на прилавку - такий корінець виявиться рихлим всередині і на смак не дуже приємним. Якщо побачиш цятки на шкірці, значить, редиска почала гнити.

1307368172_redis.jpg

Не поспішай купувати і екземпляри, які трішки лопнули - це ознака того, що плоди виросли на спеці (оптимальна для них температура + 20 ° С) і при нестачі вологи. Така редиска, швидше за все, виявиться гіркою. Єдиний шанс врятувати ситуацію - очистити шкірку, адже саме в ній накопичується більша кількість масел.

Їмо редиску свіжою з максимальною користю!

Якщо вдалося купити хорошу свіжу редиску, не очищай її і ріж побільше, інакше з овоча випарується більша частина ефірних масел. Поєднуй плід з будь-якими іншими овочами, яйцями і молочними продуктами (кефір, сметана, сир, молоко), саме вони вважаються ідеальними компаньйонами редиски.

Бережи редиску в холодильнику: з бадиллям вона живе 4 дні, без зелені - до 2 тижнів. Щоб отримати від редиски максимум користі, її треба їсти сирою. Тому готуй для своїх близьких освіжаючу окрошку з квасом або кефіром і роби легкі салати.

Наприклад, в Узбекистані дуже популярна така закуска - натерти на дрібній тертці в рівних пропорціях редиску, будь-який твердий сир і круто зварене яйце. Потім додати подрібнений кріп і сметану і суміш намазати на хліб.

До речі, редиска дуже популярна в Італії. З неї готують пінцімоніо - це салат-мікс, в якому свіжі овочі (редиска, морква, селера, огірки, помідори, солодкий перець та салатні листя) порізані тонкими брусками і заправлені лимонним соком, оливковою олією і бальзамічним оцтом. Редиску італійці також люблять кришити на карпаччо з сибаса або дорадо (сира риба).

Редиска фрі

На відміну від іншого популярного коренеплоду - картоплі - редиску в нашій країні не прийнято смажити, варити або запікати. Але ж можна поекспериментувати і отримати нові смакові відчуття. Наприклад, приготувати теплий салат.

Спочатку обсмажити на олії подрібнену головку ріпчастої цибулі, потім додати 300 г курячої печінки і 100 г нарізаної редиски і готувати близько 10-15 хвилин, періодично помішуючи. Салат посипати кропом і петрушкою і подавати теплим.

Бадилля - в діло!

Якщо ти сама вирощуєш редиску або купила хороший свіжий пучок разом з бадиллям, використовуй в їжу не тільки корінці, а й вершки. Зелена травичка багата фолієвою кислотою, яка дуже корисна для всіх жінок, а для вагітних особливо - без неї неможливий нормальний розвиток плоду. Соковите бадилля можеш подрібнити в салат або зварити зелений борщ.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

23:14
Чи потрібна сіль у раціоні? Вчені назвали оптимальну норму на день
22:13
Гарбузова каша — недооцінений суперфуд зими
21:06
Овес на сніданок: чому це бюджетно, корисно і модно
13:48
5 нових суперфудів, які варто додати до свого раціону у 2025 році
8:26
Чашка зеленого чаю на день може продовжити життя – дослідження японських учених
0:33
Шоколад – новий суперфуд для мозку
9:06
Мед у боротьбі з бактеріями: природний антибіотик майбутнього
9:59
Що буде, якщо регулярно пити воду з лимоном
9:23
Ідеальні продукти для зимового сніданку
21:50
Медики розповіли про небезпечну властивість томатного соку
8:17
Який хліб вважається найкориснішим
20:14
Дієта щастя: 5 продуктів, які покращують настрій
17:43
Корисні властивості ромашкового чаю
9:33
Дієтологи назвали продукти, котрі незаслужено вважаються шкідливими
8:29
Дієта довголіття: 8 продуктів, які продовжують життя
8:20
Продукти та напої, від яких росте живіт
20:13
Чому банани можна назвати ідеальним перекусом
13:10
Скільки м’яса потрібно їсти в день
8:46
Чим гарбуз корисний для здоров’я
22:49
3 продукти потрібно додати в маринад, щоб м’ясо стало м’яким та «соковитим»
11:43
8 продуктів, які додадуть привабливості
8:42
Як правильно вживати оцет, щоб не нашкодити собі
22:32
Експерти назвали 3 корисні властивості манго
22:01
Що потрібно їсти на ніч, щоб добре спати
19:34
Чаї які допомогають від безсоння
22:40
Здорове харчування для зайнятих українців: швидкі рецепти та доступні поради
18:40
Сезонні суперфуди в Україні: як правильно харчуватися взимку та восени
14:33
Болгарський перець: цікаві факти та користь для здоровʼя
8:53
10 найкорисніших продуктів, які варто їсти жінкам у будь-якому віці
8:30
Смажена їжа негативно впливає на психічне здоров'я
19:50
Пізня вечеря: що можна з’їсти перед сном без побоювань
14:49
Лікар назвав продукти, корисні під час погодних перепадів
10:35
Медики назвали вид кави, що запобігає діабету
11:28
Унікальні властивості часнику, про які знають не всі
22:49
Молоко з медом при застуді може бути небезпечним
8:01
Продукти, які не варто їсти якщо болить голова
23:06
7 сніданків, від яких краще відмовитися назавжди
8:55
Як довго можна зберігати новорічні страви
14:15
Як їсти і не товстіти: вчені назвали ідеальну дієту
11:08
Лікарі розвіяли міфи про користь бульйону
Здоров'я в соцмережах: