Найбільш корисне з дієтичної точки зору негемове залізо має форму залізних солей. Воно надходить в організм з фруктами, овочами і яйцями. Однак ця хімічна форма заліза засвоюється кишечником з деякими утрудненнями. Гемове залізо, що знаходиться в м'ясі та рибі, засвоюється набагато легше.
Безліч експериментів показали, що вітамін С, що міститься, зокрема, в лимонному соці, може подвоїти чи потроїти ступінь засвоєння негемового заліза кишечником. Більше того, він може компенсувати негативну дію поліфенолів (танінів), через якого залізо погано засвоюється.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помідори врятують від проблем із серцемБільшість випадків анемії пов'язано з нестачею заліза, фолієвої кислоти і вітаміну B12, яких організм потребує для виробництва червоних кров'яних тілець. Вживання лимона поряд з багатими залізом продуктами рослинного походження, такими, як бобові (боби, сочевиця, соя і соєві продукти), зелені листові овочі (шпинат, цибуля-порей) або зернові (пшениця, рис), істотно підвищує використання організмом цього важливого мінералу.
Сьогодні дієтологи рекомендують у кожний прийом їжі включати 25 мг вітаміну С через його благотворний впливу на засвоєння заліза. Така кількість вітаміну С міститься в половинці лимона.
М'ясо не є необхідним матеріалом для формування кров'яних клітин. Кров, сформована на продуктах рослинного походження, краще за якістю, ніж сформована на продуктах тваринного походження.