Проблеми харчової поведінки найчастіше належать до психологічної категорії.
Розлади харчової поведінки
Такі проблеми розрізняють за ступенем важкості та проявом у тієї чи іншої людини. Деякі з недуг можуть пройти самі по собі, тоді як інші можуть призвести до смерті. Подібні розлади виявляються пов’язані із зайвими кілограмами, або їхньою нестачею аж ніяк не так часто, як може здатися, зазначила фахівець.
«Це поведінкові розлади, до їх проявів відносяться: сильна фіксація на вазі та масі тіла, постійні думки, страхи та відчуття провини та сорому, пов’язані з прийомами їжі та власною вагою, численні спроби знизити вагу та коливання маси тіла, втрата контролю над кількістю з’їденого, їжа без голоду. Різноманітні численні правила в харчуванні є симптомом одного із сучасних розладів харчової поведінки — орторексії (нав’язливого прагнення до «правильного харчування»)», — заявила медик.
Харчова поведінка починає формуватися з дитинства і на неї сильно впливає оточення людини. Вона може почати переймати як погані, так і добрі звички. Лікар розповіла, що людина стає бульше схильною до ризику харчової поведінки, якщо таку проблему мають її рідні. Це призводить до труднощів у визначенні справжніх причин проблем з їжею у пацієнта, а найчастіше, щоб він зміг з ними впоратися, його сили волі стає недостатньо і потрібна допомога фахівців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?