1. Калорійність цукіні - 13 ккал на 100 г! Причому, навіть дієтичні страви (відварений на пару, запечений цукіні в духовці або тушкований цукіні) виходять дуже смачними. Їсти можна у великій кількості, при цьому не поправлятися. Вітамінів в цукіні дуже багато!
2. Цукіні забезпечать тебе калієм, натрієм, фосфором, магнієм, залізом. У них містяться каротин, вітаміни групи В, С, РР, Е, провітамін А, пектинові речовини. До речі, саме через нестачу калію, магнію, вітаміну С та заліза жіночий організм дуже страждає під час дієти.
3. Цукіні - потужний антиоксидант, покращує травлення і виводить з організму шкідливі речовини. Виводить жовч і має сечогінну дію, що корисно для тих, хто страждає на сечокам'яну хворобу і набряки.
4. Унікальні волокна цукіні допомагають нормалізувати обмін речовин і поліпшити склад крові. Причому, овоч цей настільки хитрий, що йому вдається змусити печінку використовувати більше холестерину, щоб створити жовчні кислоти. У результаті рівень холестерину в крові знижується природним шляхом. А це, як ти знаєш, потужна профілактика інсульту та інфаркту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим корисний для вашого організму мед5. У цукіні багато фолієвої кислоти, а це те, що потрібно вагітним, годуючим і тим, хто мріє стати мамами. Фолієва кислота впливає також на дуже шкідливу речовину - гомоцистеїн, який може привести до тромбозу і серцевих захворювань.
6. Якщо у тебе підвищений тиск, спробуй ввести в своє меню цукіні (на регулярній основі). Магній і калій допоможуть знизити кров'яний тиск.
7. Цукіні можна їсти сирими (тільки важливо добре помити плоди). Якщо ти тоненько накраєш його (добре підходить спеціальний ніж для чищення картоплі), то буде дуже смачно! Чистити не потрібно. Бета-каротину найбільше в шкірці, а вона у цукіні ніжніше, ніж у кабачка.
Шкода від цукіні мінімальна: якщо у тебе низький тиск, то не варто переїдати, не можна їсти при проблемах виведення калію з організму і при індивідуальній непереносимості.