У чорниці містяться незамінні органічні кислоти - лимонна кислота, молочна кислота, щавлева кислота, хінна кислота, яблучна кислота і бурштинова. Завдяки цьому унікальному кислотному складу чорницю вважають цілющою ягодою. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Чорниця покращує розумові здібності і роботу мозку
1. Чорниця благотворно впливає на травну систему, нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту. Так, доречним її буде використання як при діареї, так і при запорах. Більш того, чорничний сік має бактерицидні властивості, він стане ефективний додатковим ліками різних кишкових інфекцій.
2. Сприятливо впливає чорниця на зір людини. Вона сприяє оновленню сітківки очей, покращує кровообіг, розширює поле зору, сприяє посиленню його гостроти і знижує втому очей. Тому чорницю потрібно обов'язково їсти тим, чия діяльність пов'язана з тривалим напруженням очей.
3. Так як в чорниці міститься велика кількість антиоксидантів, вона допомагає знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань і згортання крові. Для профілактики тромбозу та інфаркту можна не тільки їсти чорницю, а й пити чорничні морси і киселі.
4. Чорниця і відвар листя ягоди - це джерело корисних речовин для людей з цукровим діабетом. З її допомогою можна знизити рівень цукру в крові і стимулювати роботу підшлункової залози.
5. Бактерицидні властивості чорниці роблять її незамінним продуктом при запаленні нирок і сечостатевих шляхів, а також при сечокам'яній хворобі.
6. Результати останніх досліджень свідчать про те, що при регулярному вживанні чорниці можна зберегти здоров'я головного мозку і уникнути хвороби Альцгеймера. Крім того, чорниця покращує розумові здібності і роботу мозку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен