Якраз сезон! Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Слива - це порівняно некалорійний фрукт - всього 46 ккал на 100 гр - і дуже смачний, а, зважаючи на те, що в серпні розпочинається сезон слив, то потрібно знати, в чому користь цього фрукті і кому варто додавати сливу до щоденного раціону.
Так, головна функція сливи - м'яке очищення шлунку і нормалізація діяльності шлунково-кишкового тракту. Слива збуджує апетит і підсилює перистальтику кишечника. Вона корисна при атеросклерозі, зменшує холестеринові відкладення на стінках судин. Слива є слабким сечогінним засобом, що сприяє очищенню нирок.
Слива багата мінералами, вітамінами та іншими важливими для життєдіяльності організму речовинами. Вона містить білки, вуглеводи, харчові волокна, органічні кислоти, калій, кальцій, натрій, фосфор, магній, хром, цинк, йод, марганець, мідь, фтор, провітамін А, вітаміни В1, В2, В6, РР, С і Е. особливо багато в зливі вітаміну Р і речовин Р-вітамінного дії, що сприяють зниженню кров'яного тиску, а також зміцненню стінок кровоносних судин. Крім того, до складу сливи входять унікальні речовини - кумарини, що перешкоджають утворенню тромбів.
Однак, є люди, яким вживання сливи протипоказане.
Так, фрукти можуть завдати шкоди діабетикам, оскільки містять чимало цукрів. Не бажано вживати ці плоди фрукти при ревматизмі, подагрі, жовчнокам'яній хворобі і непрохідності жовчовивідних шляхів. І, звісно, обережно потрібно вводити сливи у прикорм малюкам - краще починати з поєднання з іншими фруктами.