Звичайний буряк, який росте на наших городах, володіє багатьма корисними властивостями.
Бореться з запаленням, знижує ризик раку. Буряк є одним з небагатьох овочів, що містять групу біологічно активних пігментів беталаїнів, які проявляють себе як антиоксиданти. Ці пігменти допомагають боротися із запаленням, захищаючи клітини організму від пошкодження вільними радикалами, молекулами, що провокують окислювальний стрес. Деякі дослідження показують, що беталаїн є протираковою речовиною. У дослідженнях на тваринах було виявлено, що буряк інгібує утворення і поширення канцерогенів. Її вживання призводить до збільшення імунних клітин, що ведуть боротьбу з розвитком пухлинних утворень.
Оздоровлює печінку. Хочете допомогти печінці швидше впоратися з детоксом, спробуйте буряковий сік. Речовина бетаїн активізує процеси виведення шкідливих речовин, потенційних токсинів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Низькокалорійний морквяно-буряковий салатДопомагає кишечнику. Періодично їсти багатий клітковиною буряк корисно для кишечника. Його волокно допомагає пом'якшити кал, заважає поглинанню занадто великої кількості глюкози і холестерину організмом. Крім того, бурякова клітковина впливає на розмноження корисних бактеріальних утворень кишечника, захищають шлунково-кишковий тракт від закрепів, геморою, раку товстої кишки.
Підтримує гарний зір. Буряк багатий лютеїном і зеаксантином: обидва з'єднання можуть захистити сітківку очей від запалення. Завдяки їхній дії знижується ризик дегенерації жовтої плями, здатної призвести до сліпоти.
Зміцнює імунітет. Буряк містить кілька поживних речовин, які стимулюють імунітет. Це цинк, мідь, вітаміни А і С. Таким чином, буряк у раціоні може допомогти зміцнити імунні функції, підсилює імунну відповідь проти хвороботворних патогенів.