Нестача світла - основний фактор, який призводить до осінньої депресії.Адже чим менше світла, тим менше у нас виробляється гормонів (серотоніну, ендорфіну), які покращують настрій. До речі, зменшення вмісту серотоніну включає у тварин механізми впадання в зимову сплячку. Найкраще, якомога більше бувати на вулиці в світлий час доби (якщо у вас є така можливість). Втім, вечірні прогулянки теж є дієвим способом боротьби з депресивним станом: свіже повітря стимулює хороше самопочуття і, отже, бадьорий настрій. Ходьба, біг, зарядка, заняття на спортивних снарядах не менш дієві ліки від депресивного стану.
Боротися з ним також допомагає правильне харчування: їжте більше овочів і фруктів, адже вони містять глюкозу і фруктозу, добре позначаються на емоційному стані. Ну, і не нехтуйте сексом - він підтримує організм в тонусі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи може депресія провокувати артрит?Деякі люди вважають за краще "глушити" поганий настрій алкоголем. Цього робити в жодному разі не варто, адже спиртне дає лише тимчасове полегшення. За ним настає посилення проблеми. І ще одне: без рекомендації лікаря не приймайте антидепресанти.
Різке похолодання, здатне викликати депресивний стан. Але коли організм адаптується до змін погоди, температура особливо не впливає на те, бадьорі ви чи ні. Втім, екстремальні холоди або тривалі дощі здатні призвести до депресивного стану.
Люди, у яких відбуваються гормональні зміни більше до цього схильні: юнаки та дівчата старші 15 років, а також люди похилого віку після 65-ти. Згідно з неофіційною статистикою депресивний стан переживають не менше 50% населення. Ступінь схильності впливу погодних факторів тієї чи іншої людини багато в чому залежить від стану здоров'я, спадковості і виховання. Адже діти наслідують батьків. Якщо батько або мати часто впадають у відчай, ніяк з цим не борються, їхні діти можуть, коли виростуть, вести себе точно так само.