Психологи визначили список звичок, які здатні навіть оптиміста перетворити в песиміста
Психологи впевнені - людина не народжується песимістом, а стає ним протягом життя. При цьому величезний вплив на цей процес надають не тільки його сім'я, виховання і економічна ситуація в країні проживання, а й деякі звички. Наприклад, бурчання. Коли людина часто обурюється з приводу, це не тільки позбавить душевної рівноваги оточуючих, але і зробить самого буркуна похмурим і депресивним.
Які ще звички «вбивають» в нас оптимістів?
Жити, постійно згадуючи щасливе минуле. Насправді від цих спогадів користі ніякої - один розлад. Доросла людина повинна зрозуміти і прийняти твердження, що так добре, як колись було, вже не буде ніколи. А ось краще і веселіше - цілком можливо. Головне, до цього прагнути самому.
У всьому бачити тільки негатив. Виділяючи в своїй свідомості тільки погані події, ми програмуємо реальність на найближче майбутнє. Так що якщо вам більше подобається помічати негатив, то і підсвідомість буде постійно акцентувати вашу увагу тільки на поганих моментах.
Проводити всі вихідні вдома. В улюбленій квартирі з не менш улюбленим телевізором, звичайно, особливих неприємностей точно не відбудеться. І їжа поруч, та ще й безкоштовна. Але сидячи в чотирьох стінах можна не помітити як змінюється навколо життя, як ростуть сусідські діти. Життя пройде, а згадати нічого - і знову «привіт, смуток».
Дружити з депресивними людьми. Доведено, що ми часто переймаємо звички і спосіб життя, властиві друзям. Щоб не піти в депресію, краще оточити себе позитивними, цілеспрямованими і веселими людьми.
Постійно шукати винних у власних невдачах. Самокопання ще нікому на користь не йшло. Хочете знайти джерело своїх проблем - попросіть допомогти друзів або зверніться до професійного психолога. Вони не тільки допоможуть дістатися до істини, але і підкажуть спосіб виправлення помилок. Інакше процес осмислення себе може розтягнутися на довгі роки.