Зелень перед вживання потрібно не просто ополіскувати водою з-під крану.
Миття фруктів, овочів та зелені
Салат і зелень спочатку потрібно перебрати, видалити коріння, пожовкле і пошкоджене листя. Далі потрібно замочити в посудині з прохолодною водою на 15 хвилин, періодично змінюючи воду і розбираючи зелень по окремих листочках, поки на дно не осяде весь бруд і вода не стане чистою.
Після такого замочування зелень ще не готова. Її необхідно добре промити під проточною водою. Щоб позбавити зелень від патогенних організмів, не буде зайвим потримати її 30 хвилин у спеціальному розчині, що "дезинфікує" (1 столова ложка солі і 1 ложка оцту на літр води).
Ягоди обробляємо інакше - промиваємо їх. Тримаємо під проточною водою щонайменше 5 хвилин. Можна кілька разів облити ягоди гарячою та холодною водою, по черзі.
Овочі, які ростуть у землі (картопля, морква, буряк і так далі) якийсь час тримаємо у теплій воді – це дозволить легко прибрати залишки землі. Після цього ретельно чистимо щіткою під проточною водою. На фінальному етапі добре промиваємо овочі, можна також чергувати теплу і холодну воду.
Помідори, огірки, баклажани, перець, гарбуз також відмиваємо від землі і ретельно обполіскуємо під проточною водою 2-3 хвилини, потім обполіскуємо гарячою водою.
З качанів капусти обов'язково знімаємо верхні листи. Вони, як і серединка, мають здатність накопичувати у собі нітрати. Цвітну капусту перед промиванням ділимо на суцвіття, це допоможе промити якісніше. Потемнівші ділянки зрізаємо.
Якщо ви думаєте, що такі запобіжні заходи обережності, ви помиляєтеся. Наприклад, у зелені можуть жити личинки паразитів, а в овочах — патогенні бактерії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі