Щодо користі чи шкоди гарячого чаю в спеку немає однозначної думки в суспільстві. Одні кажуть, що чашка цього напою допомагає охолонути, інші - що кофеїн може негативно позначитися на здоров'ї. Лікар Тім Бонд, хімік і дослідник, пояснив, який вплив насправді гарячий чай надає на організм
Чи правда, що чашка гарячого чаю в спеку допомагає охолонути
Доктор Тім Бонд, який входить до складу Консультативної групи з чаю, зазначив, що теплий чай і справді може сприяти охолодженню організму в спекотний день. Саме тому його багато п'ють у країнах із спекотним кліматом на зразок Індії.
Згідно з науковими дослідженнями, при випаровуванні поту (тобто при сухому теплі) в організмі накопичується менше тепла, якщо людина випиває чашку гарячого напою, а не холодного. Швидше за все, це пов'язано з тим, що теплові рецептори у шлунку та стравоході в цьому випадку починають працювати по-іншому. Вони змушують організм виробляти більше поту, і, доки він випаровується, людина охолоджується.
Коли ж люди вживають крижаний напій, то тепла накопичується в організмі більше, а втрачається (випаровується разом із потом) – менше.
Також лікар додав, що в чаї кофеїн міститься в тій кількості, яка покращує когнітивні функції та не заважає охолодженню організму.
Крім того, клінічні дослідження демонструють, що чай здатний зволожувати так само, як вода, і може підтримувати нормальний рівень рідини в організмі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини