Інтервальне голодування - це режим харчування в проміжках часу. Наприклад один з найпоширеніших варіантів є 16/8, коли за добу ви приділяєте лише 8 годин на харчування, а весь інший час ви можете пити воду, чай або каву без цукру. Також ще один з поширених прикладів є повноцінний режим харчування 6 днів на тиждень, з обмеженням 1 раз на тиждень в прийомі їжі. Цей варіант чудово підходить тим, хто не хоче рахувати калорії щодня, але прагне оздоровити свій організм.
Коли ми не їмо певний час, наш організм переходить в режим «очищення». Після 12 годин без їжі рівень інсуліну в крові знижується, а тіло в свою чергу переходить з режиму «накопичення» в режим «спалювання». Тим самим жир починає використовуватися, як джерело енергії, а голод організм починає очищатися, перетравлюючі пошкоджені елементи.
Важливо знати, що не кожному дозволено та рекомендовано використовувати цей метод. До прикладу, людям з цукровим діабетом або з порушенням харчової поведінки не рекомендується залучатися до такого режиму, це може порушити і так слабкий баланс організму та вплинути на переїдання. Також вагітним жінкам і людям зі стресом краще використовувати помірне та здорове харчування, тому що інтервальне голодування може зашкодити самопочуттю та розвинути стрес.
Отож, інтервальне голодування дійсно може бути корисним для багатьох людей, зрозуміти своє тіло та навчитись контролювати голод, при цьому очищаючи організм - це вже є початковим джерелом до покращення якості здоров’я. Важливо підходити до цього розумно і поступово.
Тітарчук Карина