Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиОкурил

Русан Фарма Лтд, Індія


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: timolol; (S)-1-[(1,1-диметилетил) аміно]-3-[[4-(морфолініл)-1,2,5-тіадіазоліл]окси]-2-пропанол, (Z)-бутендіоат (1 : 1) сіль;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний або майже безбарвний розчин;

склад: 1 мл крапель 0,5% містить тимололу мале ату, що еквівалентно тимололу 5.0 мг;

1 мл крапель 0,25% містить тимололу мале ату, що еквівалентно тимололу 2.5 мг;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид, динатрію едетат, натрію гідро фосфат, натрію дигідро фосфат, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Краплі очні.

Фармакотерапевтична група. Протиглаукомні препарати та міотичні засоби. Блокатори β-адренорецепторів. Тимолол. Код АТС S01E D01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Після застосування Окурилу очних крапель знижується внутрішньо очний тиск. Дія препарату пов’язана зі зменшенням секреції водянистої вологи, але не виключено й деяке збільшення її відтоку. Ефект пов’язаний з інгібуванням аденілатциклазної системи циліарної тканини, який здійснює активний транспорт натрію із крові у внутрішньо очну рідину, що приводить до зниження інтенсивності процесу волого утворення.

Фармакокінетика. Дія препарату починається як правило через 20 хв після застосування, досягає максимуму через 1 - 2 год. Ефект триває до 24 год. Препарат призначений для місцевого застосування, але всмоктується слизовою оболонкою ока і може спричиняти системну дію, що притаманна блокаторам бета-адренорецепторів.

Показання для застосування. Підвищений внутрішньо очний тиск; хронічна відкритокутова глаукома; глаукома при афакії; уроджена глаукома; вторинна глаукома.

Спосіб застосування та дози. На початку лікування закапувати по 1 краплі Окурилу 0,25% двічі на добу у хворе око. Якщо очний тиск при регулярному застосуванні досягає бажаних цифр, дозу можна знизити до 1 краплі 1 раз на добу. У разі, якщо очний тиск погано піддається контролю або якщо після тривалого лікування чутливість до препарату знизилась, слід перейти на Окурил 0,5%.

Дозування для дітей таке саме, як у дорослих.

Термін лікування до 4 тижнів.

Побічна дія.

Очі: кон’юнктивіт, запалення країв повік, відчуття сухості в очах, затуманення зору, можливе двоїння в очах та опущення верхньої повіки.

При застосуванні Окурилу можуть виникати побічні ефекти, притамані препаратам класу блокаторів бета-адренорецепторів, а саме:

з боку дихальних шляхів: бронхоспазм, закладеність носа, біль у грудях, задишка;

з боку шкіри: алергічні реакції - висипання, кропив’янка, ангіо невротичний набряк;

з боку серцево-судинної системи, особливо у пацієнтів із захворюваннями серця, можуть виникати: уповільнений або нерегулярний пульс, зниження кров’яного тиску, відчуття серцебиття, атріовентрикулярна блокада та серцева недостатність, синдром Рейно. Можливі також ішемія мозку, колапс, зупинка серця;

загальні ефекти: головний біль, запаморочення, поганий настрій. Крім того можуть відзначатись загальна слабкість, нудота, послаблення лібідо, астенія, безсоння, депресія, збудження, шум у вухах.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, бронхіальна астма, хронічні обструктивні захворювання дихальних шляхів. Брадикардія, синдром слабкості синусового вузла, атріовентрикулярна блокада ІІ - ІІІ ступеня. Серцева недостатність, що не може бути усунена медикаментозно. Кардіогенний шок. Тяжке алергічне запалення слизової оболонки носа. Порушення живлення роговиці.

Не призначати препарат новонародженим (принаймні перші 4 тижні життя) та недоношеним дітям.

Передозування. При передозуванні можливі головний біль, запаморочення, уповільнення дихання та серцебиття, задишка, хрипи, серцевий напад або інші симптоми, описані в розділі “Побічна дія”. У такому випадку проводять симптоматичну терапію.

Особливості застосування. Офтальмологічне застосування тимололу може у деяких випадках призводити до виникнення побічних ефектів, спричинених системною дією бета-блокаторів. Препарат слід обережно застосовувати у випадках, коли системне застосування бета-блокаторів протипоказано, а саме: бронхіальна астма, синусова брадикардія, кардіогенна блокада, лабільний діабет, атріовентрикулярна блокада першого ступеня.

Перед тим як розпочинати лікування, слід належним чином компенсувати серцеву недостатність. Необхідно періодично здійснювати моніторинг пацієнтів з тяжкими захворюваннями серця в анамнезі, включаючи вимірювання кров’яного тиску та пульсу, та виявляти можливі ознаки застійної серцевої недостатності.

Якщо хворі приймають бета-блокатори перорально, слід брати до уваги додатковий вплив на внутрішньо очний тиск і посилення системної дії цих препаратів.

Якщо пацієнт переводиться з лікування іншим протиглаукомним препаратом на лікування тимололом, слід продовжувати попереднє лікування протягом першого дня (при режимі дозування, вказаному у розділі „Спосіб застосування та дози”). Наступного дня необхідно зовсім припинити застосування попереднього протиглаукомного засобу і продовжувати лікування тимололом.

У разі, якщо тимолол повинен застосовуватись у комбінації з іншими препаратами, слід продовжувати його застосування за тією самою схемою дозування. При застосуванні комбінованої терапії потрібен індивідуальний підхід до кожного пацієнта; лікар повинен вирішити, застосування яких або всіх препаратів слід припинити, якщо внутрішньо очний тиск триматиметься на задовільному рівні.

Для стабілізації дії тимололу може знадобитися приблизно 4 тижні, тому оцінка стану після завершення цього періоду повинна включати вимірювання внутрішньо очного тиску. У зв’язку з тим, що внутрішньо очний тиск протягом дня змінюється, вимірювати його треба у різний час протягом дня.

Окурил не можна застосовувати, якщо Ви носите м’які контактні лінзи, оскільки консервуючі засоби можуть відкладатися на м’яких контактних лінзах та чинити шкідливу дію на око.

Жорсткі контактні лінзи необхідно зняти перед закапуванням і вставляти знову не раніше, як через 15 хв.

Перед першим використанням слід зняти алюмінієву кришечку, надіти пластмасовий ковпачок-піпетку на флакон і надалі зберігати в такому вигляді.

Під час лікування слід утримуватися від вживання алкоголю.

Вагітність і лактація.

Через те, що немає достатнього досвіду щодо застосування очних крапель під час вагітності та лактації, застосування можливо лише тоді, коли користь від терапевтичного ефекту значно перевищує можливий ризик для плода або дитини.

При застосуванні Окурилу слід дотримуватись обережності під час роботи з транспортними засобами та механізмами, які потребують уваги.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні очних крапель, що містять адреналін, можливе розширення зіниці. Одночасне застосування очних крапель, що містять адреналін та пілокарпін, посилює дію тимололу.

При одночасному застосуванні блокаторів бета-рецепторів можливе двостороннє посилення дії як на очі (зниження внутрішньо очного тиску), так і на серцево-судинну систему. Якщо очні краплі Окурил застосовуються одночасно із засобами для зниження артеріального тиску або для лікування захворювань серця (наприклад, антагоністи кальцію, резерпін або блокатори бета-рецепторів), то досить часто можуть спостерігатися зниження артеріального тиску та уповільнення пульсу. Це слід враховувати і відносно засобів, які приймалися нещодавно і не встигли повністю елімінуватися.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від 5 до 25оС в темному, сухому, недоступному для дітей місці.

Після відкриття флакона використати препарат протягом 6 тижнів.

Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 5 мл у флаконі разом з пластмасовим ковпачком-піпеткою в поліетиленовому пакетику в картонній упаковці.

Виробник. Русан Фарма Лтд.

Адреса. 58-Д, Гавт, Інд. Істейт, Чаркоп, Кандівалі (Вест). Мумбаї – 400067, Індія.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus