Дієтолог-нутриціолог запевняє, що безглютеновая дієта необхідна далеко не всім, тому вона розвінчала головні міфи, які міцно вкоренилися у свідомості сучасників.
Глютен - це білок в зернових, який відповідає за текстуру хліба. Непереносимість глютену - небезпечне аутоімунне захворювання целіакія. Про такий діагноз люди дізнаються, коли починають вводити в прикорм каші, тобто з глибокого дитинства, а не ближче до 30-ти. Ця хвороба спостерігається у близько 1% населення Землі.
Існує також чутливість до глютену або алергічні реакції на нього (спостерігаються у 16% людей). Це вказує на те, що у вас не вистачає ферментів для перетравлення і засвоєння цього білка - може здуват живіт, виникати дискомфорт. Спробуйте на 2 тижні зовсім прибрати хліб і глютеновмісні продукти з раціону. Якщо самопочуття поліпшиться, то конкретно вам з глютеном потрібно бути обережнішми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова дієта: мінус 4 кілограми за 5 днів⠀
Але, якщо ви все життя до появи логотипу "gluten free", їли хліб, вівсянку і не відчували при цьому дискомфорту, то вам не потрібне безглютенове печиво, безглютеновий хліб, безглютенові цукерки та інше, але вам дуже необхідні в раціоні цільні злаки, в тому числі і глютеновмісні у всій своїй різноманітності. Це джерело клітковини, вітамінів групи В та інших дуже важливих нутрієнтів. Безпідставна відмова від круп може привести до нутритивная виснаження організму.
"Gluten free" не дорівнює "здорові продукти". Це продукти для специфічного споживання. І, купуючи їх, уважно вивчайте склад.
Якщо все ж у вас "складні" відносини з глютеном, без нього ви краще себе почуваєте, то в першу чергу зверніть увагу на натуральні безглютенові продукти, а не на спеціальні продукти в супермаркеті.