Дієти, які передбачають збільшення білка і різке зниження вуглеводів, вважалися довгий час ефективними і безпечними для зниження ваги. Але так чи погані насправді вуглеводи і так чи нешкідлива низьковуглеводна дієта, розповіла лікар-педіатр Олена Парецкі
Про небезпеку низьковуглеводної дієти попередила лікар
Програми по низьковуглеводних дієтах пропонують зниження від 30 до 50% загальної калорійності з білка, при цьому рівень вуглеводів в раціоні потрібно знижувати до мінімуму. Згідно з даними провідних медичних асоціацій, надлишок білка на тлі різкого зниження споживання вуглеводів є не найкориснішою стратегією. Зокрема, вони рекомендують отримувати з білка від 10 до 35% ваших щоденних калорій, це 46 г білка для дорослих жінок і 56 г для дорослих чоловіків.
Вуглеводи є головним джерелом енергії для організму. Так, при недостатній кількості цієї речовини, організм починає розщеплювати жир, в результаті утворюються кетони, що згодом може привести до стану, який називається "кетоз". Таким чином, жирові запаси людини спалюються, і ви можете схуднути, але кетонові тіла можуть привести до порушень метаболізму, а в великих концентраціях ці сполуки токсичні. Більш того, при дефіциті енергії з вуглеводів тіло починає активно розщеплювати і білки, що також веде до порушення метаболізму.
Також лікар нагадала про численні побічні ефекти, з якими можна зіткнутися вже на перших днях низьковуглеводної дієти . До них відносяться нудота і головний біль, зменшення цукру в крові (гіпоглікемія), що особливо небезпечно для людей з цукровим діабетом. Люди також можуть відчувати м'язові спазми і грипоподібні стани.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі