Лікар Михайло Петрик в своєму youtube-каналі розповів про дослідження американських вчених, які довели ефективність інтервального голодування
Підтверджено наукою
Відоме з давніх-давен прислів'я «Сніданок з'їж сам, обід розділи з товаришем, а вечерю віддай ворогові» отримало своє наукове обгрунтування. Його дало дослідження групи вчених з університету Алабама.
Останнім часом стали популярні дієти, в яких використовується переміжне або інтервальне голодування. Найбільш відомою програмою схуднення є так зване «харчування 6/18», коли людина за добу їсть тільки в інтервалі шести годин, а в інші 18 голодує. Бажаючі схуднути інтуїтивно переносять ці шість годинників на вечірній час. Як показало дослідження американських вчених, це є помилкою.
Дослідження для тих, що худнуть
Вчені з університету Алабама провели на добровольцях тестування дієти з інтервальним голодуванням. Тестування розкрило молекулярні механізми дії такої дієти. У дослідженні взяли участь дві групи: учасники однієї їли в інтервалі з 8 ранку до 14 годин дня, а для іншої групи залишили характерний для американців стиль харчування - з 8 ранку до 20 вечора.
Таким чином , перша стратегія мала тільки шестигодинний період харчування, друга - 12-годинний. При цьому і першій, і другій групі були дані однакові по калорійності раціони.
Результати показали, що користь, яку їжа приносить організму, залежить не від її кількості, а саме від часу прийомів їжі. Обмеження прийому їжі до середини дня (стратегія першої групи) призвело до зниження маси тіла, рівня інсуліну натщесерце, до поліпшення чутливості до інсуліну.
Худніть на здоров'я!
Таким чином, у людей, які дотримувалися дієти по системі 6/18 і харчувалися виключно в першій половині дня, результати були помітно кращі . Експеримент допоміг встановити, в який час доби дієта діє найбільш ефективно, без шкоди і навіть з користю для здоров'я.
В цілому результати дослідження показали, що інтервальна дієта 6/18 може бути використана для поліпшення функції клітин підшлункової залози, а також, ймовірно, і для уповільнення процесів старіння і, таким чином, продовження життя.