Ви ж теж чули цей термін, правда? Отже, прийшов час із цим розібратися.
Фастинг – режим харчування, у якому ви відмовляєтеся від їжі певний період протягом доби. Найпопулярніший режим 8 на 16, тобто протягом 8 годин, людина приймає їжу, а наступні 16 годин повністю утримується від їжі, однак, можна пити воду. Немає заборонених продуктів, але якщо метою інтервального голодування є зниження ваги, то не слід налягати на фастфуд, напівфабрикати та солодощі. Також не слід перетворювати «харчове вікно» на режим постійного прийому їжі, зберігаючи основні прийоми їжі (сніданок, обід та вечерю) рівномірно розподіліть їх у 8-годинний інтервал, а потім протягом наступних 16 годин - утримуєтеся від прийому їжі.
Фахівці зазначають, що фастинг допомагає знизити артеріальний тиск, рівень холестерину та глюкози крові. Схвалюють фастинг і психологи, адже емоційно пережити інтервальне голодування справді простіше, ніж сувору дієту чи абсолютне голодування. По-перше, не потрібно відмовлятися від їжі зовсім - достатньо обмежити час їжі. По-друге, немає жодних обмежень щодо продуктів - можна дозволити собі свої улюблені страви та продукти.
Абсолютними протипоказаннями є вагітність, годування груддю, розлади харчової поведінки (анорексія, булімія, компульсивне переїдання), вік до 18 років, порушення менструального циклу, низька маса тіла та вік старше 75 років.
Окремо варто нагадати, що все потрібно робити з розумом.