Виявляється, що все підкоряється законам фізики.
Існує незаперечний факт, відкритий свого часу Ісааком Ньютоном, – енергія не зникає. Іншими словами, якщо людина з'їдає більше їжі, як джерела енергії, ніж вона здатна витратити, цей надлишок буде перетворюватися на жир. Жирова тканина – це запас енергії, що надходить з їжею і акумулюється організмом для використання у разі її нестачі. Це «енергетична речовина», яку людина постійно носить із собою. При окисленні одного грама жиру в організмі виділяється приблизно 9,3 кілокалорії, а при окисленні тієї ж кількості вуглеводів чи білків лише 4,1 кілокалорії. Насправді приймається енергоємність грама жиру 9 Ккал, а грама вуглеводів чи білка - 4 Ккал. Саме білки, жири та вуглеводи є джерелом енергії.
Тільки у разі негативного енергетичного балансу можливе зниження ваги. І жодних інших науково-обґрунтованих методів зниження ваги немає.
На думку вчених, для задоволення адекватної потреби організму в мікро- і макроелементах необхідно з'їдати приблизно 4500-5000 ккал/доба в добре продуманому, різноманітному раціоні. Накопичені в області дієтології дані свідчать, що в сучасних умовах за рахунок традиційного харчування неможливо забезпечити адекватні потреби організму. Тому в суспільстві величезна кількість людей мають наповнений шлунок, але голодні клітини.
Ми рідко замислюємося, що, наприклад, такі метали як молібден, ванадій, кобальт є важливими для нашого організму і входять до десятків різних ферментів, сприяючи ефективній роботі клітин при виробленні енергії в циклі Кребса.
Тому уважно стежте за власним раціоном і думайте, що покласти в тарілку.