Мова йде про дієту Дюкана, котру критикують чимало медиків. Що в ній поганого?
Серед важливих мінусів відгуки худнуть відзначають майже повну відсутність фруктів на більшості етапах дієти, постійну спрагу і характерний запах ацетону з рота в білкові дні (прямий результат кетозних процесів). Крім іншого, у деяких худнуть на дієті Дюкана починають спостерігатися складнощі із травленням.
Вчені нагадують, що в книзі Дюкана містяться заяви, що суперечать реальності. Найсильніше критикується відмова від жирів - Дюкан не згадує про те, що здоровій людині необхідно не менше 40-50 г жиру на добу. Відмова від жирів спричиняє проблеми з жиророзчинними вітамінами (насамперед, з вітаміном D), засвоєнням кальцію та інших мінералів.
Грунтуючись на тому, що склад людського молока знаходиться в пропорції 5:3:2 (у перерахунку на калорії вуглеводів, жирів і білків), Дюкан робить висновок, що це співвідношення є «золотою пропорцією», і воно є найбільш гармонійним і правильним для харчування дорослої людини. На жаль, жодних наукових підтверджень ця думка не має.
Крім цього, дієта Дюкана забороняє шпинат (як містить цукор), хоча насправді шпинат містить лише 3.6 грама цукру на величезну порцію салату в 100 г - проте одночасно з цим дієта зараховує знежирене молоко до продуктів нелімітованого споживання (забуваючи про те, що в склянці будь-якого молока міститься приблизно 10-13 г цукру).
До того ж, реальні наукові дослідження свідчать, що дієта Дюкана не змінює звичок харчування — понад 80% із 5000 досліджуваних, схудлих з допомогою цієї дієти, повернулися до своєї початкової ваги протягом кількох років. Причина, через яку люди таки худнуть, полягає не в дієті Дюкана, а в кето-фазі, яку ця дієта рекомендує.
А ви не проти таке спробувати?