Одна справа - сісти на дієту, але зовсім інша - протистояти усім спокусам аж до її кінця. Як це зробити?
1. Насамперед необхідно вибрати дієту, що підходить вам за всіма параметрами. Здайте аналізи, з'ясуйте рівень гемоглобіну та цукру в крові, згадайте наявні хронічні хвороби. Запишіть свої поточні параметри: вага, обхват талії, стегон і грудей, а ще вкажіть результати, яких бажаєте досягти. Використовуючи ці дані, ви підберете дієту, яку легко витримати. В ідеалі робити це потрібно з лікарем.
2. При відповіді питання, як не зриватися з дієти, мотивація грає ключову роль. Для створення чіткої установки психологи радять виписати на аркуші паперу всі позитивні зміни, які чекають на вас після схуднення. Новий гарний одяг, можливість похизуватися на пляжі у відкритому купальнику, перспективи кар'єрного росту і т.д.
3. Зверніться по допомогу до рідних. Поясніть, що вам буде легше, якщо з дому на якийсь час зникнуть улюблені всіма плюшки. Поговоріть з подругами, щоб вони не ображалися на відмову спробувати їхню фірмову страву. Буде чудово, якщо ви знайдете союзників і почнете худнути разом. Найазартніші можуть укласти з кимось парі. З таким стимулом ви перестанете зриватися з дієти.
4. Постійне почуття голоду і роздратування, що накопичується, рано чи пізно призведуть до зриву. Тому перехід до нової системи харчування має бути плавним та поступовим. Якщо при цьому ви помічаєте погіршення здоров'я, обрану методику необхідно змінити. Тільки так ви перестанете зриватися під час дієти та наїдатися.
5. Щоденник харчування - головний помічник, з яким легше протриматися на дієті і не зірватися. Заведіть блокнот і записуйте в нього всі прийоми їжі, кількість споживаних калорій і рідини, вашу поточну вагу на кожен день і ступінь фізичної активності. Ведення таких записів дисциплінує та допомагає виробити оптимальний режим харчування. І навіть якщо ви одного дня зірвалися з дієти, вам простіше буде до неї повернутися.
А ви зривалися на дієті?