Так, у нас існує багато адептів білкової дієти, але вона підходить далеко не всім.
Що їдять при білковій дієті? Насамперед, це біле м'ясо з низьким вмістом жирів: курятина, індичка чи телятина. У щоденний раціон можна додати нежирну морську рибу, наприклад, лосося або тунця, а також різні морепродукти. До страв білкової дієти без побоювань можна включати знежирений сир, натуральні йогурти, кефір або молоко. Якщо ви любите сири, вибирайте сорти з масовою часткою жиру не більше 25%, а ще краще соєвий сир тофу.
Разом з тим, мінуси білкової дієти істотні і при легковажному відношенні можуть призвести до небезпечних наслідків. Лікарі в один голос заявляють, що дана система харчування показана лише здоровим людям.
1. Вона дає підвищене навантаження на нирки. Тому якщо у вас є характерні захворювання, про таку дієту варто забути раз і назавжди.
2. Протипоказана вона і тим, хто має хронічний коліт, панкреатит та інші проблеми із системою травлення.
3. Білкова дієта на кожен день – не найкраща ідея. Надмірне захоплення нею може стати причиною утворення тромбів у судинах, що рано чи пізно спричинить інфаркт чи інсульт.
4. Низка досліджень показала, що підвищений вміст білка порушує кислотно-лужний баланс. В результаті посилюються окислювальні процеси в організмі та гине безліч клітин.
5. Серйозному ризику від такої дієти переважно схильні жінки. Надмірна кількість азоту, що утворюється при розщепленні білка, може накопичуватися в статевих каналах. А це, своєю чергою, веде до збоїв процесів запліднення.
6. Оскільки продукти білкової дієти виключають жири та вуглеводи, раціон виходить недостатньо збалансованим. Так, тривала відсутність клітковини може викликати запори чи дисбактеріоз, а довгостроковій перспективі і рак кишечника.
7. Не варто забувати і про те, що саме тваринні білки підвищують рівень «шкідливого» холестерину в крові та, як наслідок, ризик розвитку серцевих захворювань.
Тому добре думайте, чи треба сідати на таку дієту.