Якщо ваш організм має брак вітамінів, тоді варто переводити його на особливе харчування.
Як попередити авітаміноз на ранніх етапах? Насамперед подбати про повноцінне харчування. Включіть у раціон усі сезонні овочі: моркву, капусту, буряк, гарбуз, редис, селеру. Свіжі салати мають бути в меню щодня. Обов'язково кладіть у них цибулю та часник. Перший в ударних дозах містить калій, залізо, вітаміни B, C та PP. Другий рясніє ефірними маслами, магнієм, кальцієм, селеном і цинком, що підвищують імунний захист.
Здорове харчування при авітамінозі не уявити без цитрусів. Вони цінні не лише аскорбіновою кислотою, а й тим, що покращують роботу серця, налагоджують обмін речовин. Малина, вишня, обліпиха, полуниця, чорна та червона смородина – потужне підживлення для організму. Навіть у замороженому вигляді вони зберігають максимум користі. Справжніми вітамінно-мінеральними бомбами є будь-які горіхи. Тільки не захоплюйтеся ними, адже це вкрай калорійна та важка їжа.
Дієта при авітамінозі наказує 2-3 рази на тиждень їсти страви з червоного м'яса та печінки, чергуючи їх з нежирною рибою та морепродуктами. Приділяйте більше уваги сиру, кефіру, ряжанці та йогурту. До речі, їхню користь можна посилити, додавши мед, корицю чи кардамон. Налягайте на каші із цільного зерна, переважно гречку та вівсянку. Додайте в меню більше свіжої зелені, зеленої цибулі, шпинату та листового салату. Водночас відмовтеся від ковбас, копченостей та будь-якого фастфуду. Тістечка, печиво, шоколадні батончики та цукерки замініть сухофруктами, медом, гірким шоколадом та пастилою.
Як вам така дієта?