Вечірні тренування корисніші для здоров'я, ніж ранкові, оскільки наші організм використовує менше кисню. До такого висновку прийшла спільна команда дослідників з США та Ізраїлю.
В ході експериментів за участю лабораторних мишей вчені з'ясували, що у вечірні години фізичні навантаження на 50% ефективніші. Справа в тому, що ввечері при тренуваннях гризунам потрібно менше кисню, а в їх організмі відзначався підвищений рівень субстанції, яка збільшує метаболічну активність тканин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від хвороби Альцгеймера захистять тренуванняЯк відзначають фахівці, фізичні навантаження впливає на циркадні ритми людини або її внутрішній годинник, які пов'язані з циклами сну і пробудження. Вони дозволяють нам готуватися до точних і регулярним зовнішніх впливів, від яких залежить прийом їжі і сну.
Циркадні ритми знаходяться в нервовій системі і периферичних органах, вони відіграють важливу роль в справі відновлення ДНК, фертильності та навіть ефективності прийому ліків. Якщо наш організм не приймає подібні сигнали, то циркадні ритми можуть повністю не синхронізуватися.
За словами дослідників, люди з порушеннями циркадних ритмів мають меншу тривалість життя, вони частіше стикаються з пухлинами і різними розладами сну на кшталт безсоння. Ці порушення можуть бути наслідком якого збою внутрішнього годинника організму, або відмови людини слідувати зовнішніх умов, наприклад, при роботі в нічну зміну.