Всупереч поширеним припущенням, після відвідування сауни артеріальний тиск людини не знижується, а зростає. Разом з ним зростає і ритм серцебиття. Ці показники цілком порівнянні з тими, які спостерігаються при коротких за тривалістю помірних фізичних навантаженнях, як показало дослідження команди німецьких вчених. Його учасників в різні дні відправляли або в сауну, або на тренажери. У всіх згодом вимірювали рівень серцебиття і та артеріального тиску. Виявилося, що ці показники майже збігаються.
Існує стійка думка про те, що відвідування сауни призводить до зниження артеріального тиску. Серце під впливом високої температури розширює кровоносні судини, кров проходить з меншим зусиллям по організму, і тиск знижується. Саме тому людям з гіпертонією або хронічно низьким артеріальним тиском, або з серцево-судинними розладами традиційно радять не користуватися саунами, так як ще більше зниження тиску може призвести до непритомності.
Однак, дослідження показало, що необхідно робити різницю між миттєвим ефектом відвідування сауни і тим, який спостерігається в період відпочинку вже після завершення цієї процедури. Багато попередні припущення спиралися саме на швидкий ефект сауни, але ігнорували те, як вона впливає на організм згодом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як сауна впливає на серцево-судинну систему?