Не уникнув такої моди і грейпфрут. Укладачі грейпфрутових дієт стверджують, що дотримуючись їх, можна легко розлучитися з декількома кілограмами зайвої ваги в тиждень, і втрачене більше ніколи не повернеться. Є навіть дієти, які приписують вживання тільки грейпфрутів і яєць.
У чому користь грейпфрута і яка його роль в схудненні?Грейпфрут дійсно вельми корисний фрукт. У ньому містяться важливі вітаміни (у тому числі такі, як вітамін С, B2 і провітамін А, тобто каротин), ефірні олії, кальцій і калій. Грейпфрут багатий клітковиною і органічними кислотами. Крім того, грейпфрут низькокалорійний - в 100 грамах міститься всього 39 ккал, адже майже на 90% він складається з води.
Склад грейпфрута пояснює його властивості. Легкорозчинна клітковина (пектин) сприяє посиленню перистальтики кишечника, запобігаючи запорам і інтоксикації. Хороша робота кишечника допомагає відновлювати обмін речовин. Натуральні кислоти і ефірні масла, які містяться у фрукті, теж позитивно впливають на поліпшення травлення їжі та її кращу засвоюваність, оскільки допомагають виробляти травний сік і прискорюють обмін речовин.
Крім того, в грейпфруті міститься інозитол, який є натуральним спалювачем жиру, а нарингін заважає засвоєнню організмом жирів і збільшує метаболізм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-6 продуктів, які допоможуть позбутися жиру на животіКрім цього, в грейпфруті є антиоксиданти, які знижують рівень холестерину. Всі ці властивості грейпфрута роблять його чудовим і корисним дієтичним продуктом, який прекрасно підходить тим, хто хоче бути здоровим, нормалізувати травлення, отримувати регулярно вітаміни і контролювати свою вагу.
Однак не варто сподіватися на те, що грейпфрут допоможе вам значно скинути вагу, якщо ви не поміняєте свій раціон і не збільшите спортивні навантаження. Крім того, при підвищеній кислотності, особистої непереносимості грейпфрута його вживання не рекомендується. Також він протипоказаний при прийомі деяких ліків.