Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Зелене світло: які зелені продукти найбільш корисні

10:00, 17 Гру 2015 · Категорія: Харчування, Вітаміни · Переглядів 2605 · 

Зелень - це не тільки приправа для смаку. Вона сама по собі має безліч корисних властивостей. Недарма багато видів зелені застосовуються не тільки в кулінарії, але і в народній медицині.


Зелені продукти

Зелені продукти



У зелені велика кількість різних корисних речовин у високій концентрації. Особливо корисна зелень через антиоксидантів і низької калорійності. Наступні 9 видів зелені по праву вважаються чемпіонами по корисності.
 
Кріп
 
Одна з найпоширеніших кулінарних приправ. У 100 г кропу міститься 31 ккал, 100 мг вітаміну С і 35 мг калію, а також присутні нікотинова кислота, каротин, тіамін, рибофлавін і багато інших корисних речовин. Кріп підвищує імунітет і володіє протизапальними, седативними і спазмолітичними властивостями. Ця зелень незамінна для діабетиків, людей з підвищеним рівнем холестерину і при ожирінні, оскільки антиоксиданти і харчові волокна кропу зменшують рівень цукру і шкідливого холестерину в крові.

Зелена цибуля
 
100 г зеленої цибулі містить денну норму вітаміну С і всього 19 ккал. При цьому на 90% цибуля складається з води, а що залишилися 10% - харчові волокна, каротин, ефірні олії, флавоноїди, інші корисні мікроелементи і вітаміни. Зелена цибуля бореться з анемією, запаленнями, покращує травлення, знижує тиск. Цинк, фосфор і кальцій зеленої цибулі покращують стан зубів, волосся і нігтів. Також зелена цибуля давно відомий як сильний афродизіак.
 
Базилік
 
Смачна та лікувальна зелень, незамінна при боротьбі із зайвою вагою. 100 г базиліка містить всього 23 ккал, а також каротин, рутин, таніни, вітаміни Р, K, B2, A, С і багато інших корисних макро- і мікроелементів, плюс - залежно від виду та ступеня свіжості - до 2% ефірних масел . Крім цього, базилік багатий клітковиною і містить навіть білки. Це відмінний природний антибіотик, що володіє дезінфікуючими, противірусними і антибактеріальними властивостями. Також діє як імуностимулятор і жарознижуючий засіб, який можна використовувати від лихоманки. Корисний при лікуванні всіх інфекційних і застудних захворювань, а також знімає спазми і благотворно впливає на травлення і шлунково-кишковий тракт в цілому. Базилік прямо показаний при астмі, оскільки зменшує запалення і полегшує дихання. Ще він корисний для кровообігу, стабілізує цукор в крові і сприяє розмиванню невеликих каменів у нирках. Нарешті, базилік уповільнює вікові процеси в організмі на клітинному рівні.

Капуста
 
Незамінний продукт при схудненні. На 100 г капусти припадає всього 27 ккал - і цілий комплекс вітамінів та інших корисних елементів. Вітаміну С в капусті більше, ніж в апельсинах і лимонах! Ще в ній міститься унікальний вітамін U, який сприяє лікуванню виразкових хвороб, колітів та гастритів. Діючи як сечогінний засіб, капуста виводить шлаки і шкідливий холестерин. Також працює і як знеболювальний, протизапальний і загальнозміцнюючий засіб. Будучи потужним натуральним антиоксидантом, капуста послаблює негативний вплив вільних радикалів на організм і є ефективним засобом профілактики раку.
 
Фенхель
 
Фенхель показаний людям, охочим схуднути, оскільки містить всього 31 ккал в 100 г і сприяє зниженню апетиту і виведенню шкідливого холестерину. У ньому багато вітаміну C і цілий ряд корисних речовин, які зміцнюють серцево-судинну систему і діють як антиоксиданти та імуностимулятори. Ефірні олії фенхеля стимулюють роботу кишечника, виводячи токсини і шлаки. Вживання фенхеля допомагає при лікуванні анемії, респіраторних захворюваннях. Рекомендують фенхель і при підвищеній збудливості центральної нервової системи, безсонні, неврастенії. Особливо корисний жінкам, оскільки робить позитивний гормональний вплив і регулює менструальний цикл.

Селера
 
Селера ідеально підходить для тих, хто хоче схуднути - вона містить всього 18 ккал в 100 г і вважається продуктом з "негативною калорійністю". Сечогінна дія селери дозволяє позбавитися від зайвої рідини і токсинів. До складу зелені входять вітаміни А, В, С, і Е, фолієва, аскорбінова і інші корисні кислоти, мінеральні солі і різні мікроелементи. Селера має загальнозміцнювальну, очищаючу і омолоджуючу дію, покращує метаболізм і травлення, а також дезінфікує і захищає від грибкових та бактеріальних хвороб. Селера також попереджає виникнення серцево-судинних хвороб, стабілізує і знижує рівень тиску і сприяє очищенню організму від солей, покращуючи водно-сольовий обмін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грядка на підвіконні: які корисні рослини можна виростити вдома
 
Петрушка
 
Всього 50 г петрушки задовольнять добову потребу організму у вітаміні С. Крім того, петрушка містить багато фолієвої кислоти, вітаміни В, А, РР, Е, бета-каротин, а також калій, фосфор, кальцій, магній, натрій, залізо і цинк. Селен, що входить до складу петрушки покращує зір та шкіру, нормалізує обмін речовин, сприятливо впливає на щитовидну залозу, статеву систему і шлунково-кишковий тракт. Петрушка допомагає захистити організм від артриту, анемії і атеросклерозу, покращує кровоносну систему.

Рукола
 
Володіє приємним ароматом і специфічним смаком, але також цінується за великий вміст вітаміну С, каротиноїдів і антиоксидантів. У 100 г цього салату міститься добова норма вітаміну К і лише 25 ккал. Крім цього, в руколою повно інших вітамінів і корисних речовин. Рукола покращує травлення, нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, сприяє зміцненню імунітету, підвищенню рівня гемоглобіну і зниження холестерину і цукру в крові, регулює водно-сольовий обмін. Діє як профілактичний засіб проти виразки шлунка і онкологічних захворювань. Рукола також вважається ефективним афродизіаком.
 
Кінза
 
Кінза або коріандр благородний вміщає всього 23 ккал в 100 г. Ця зелень містить вітаміни С, В, РР, рутин, каротин, пектин, ароматичні масла, аскорбінову кислоту і багато інших макро- і мікроелементів. Кінза позитивно впливає на серцево-судинну систему і метаболізм, виводить шлаки і токсини з організму. Завдяки вітаміну С, кінза діє як антиоксидант і імуностимулятор.

Джерело: Fitfixed.com


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

22:36
Гіркий смак: як зламаний рецептор впливає на наше здоров'я та сприйняття смаку
21:26
Матча — зелений тренд чи справжня альтернатива каві?
13:12
Полунична небезпека: що варто знати про отруєння раннім ягодами
11:58
Міфи та факти про здорове харчування
23:20
Зелений чай: природне джерело користі для здоров’я
20:42
Соняшникове насіння: маленький продукт із великою користю
22:29
Чому варто обирати сезонні овочі: переваги для здоров'я
22:17
Науковці розвінчали 4 міфи, що стосуються води, кави та фруктів
19:25
Гаджети + їжа = зайві кілограми
22:02
Які продукти спричиняють здуття живота: поради щодо корекції раціону
10:23
Мед чи цукор, що краще?
14:46
Комбуча: Чарівна пігулка чи новий тренд?
12:31
«Веселка» в тарілці: чому варто їсти якомога більше кольорів
22:39
Тарілка здорового харчування: як скласти ідеальний раціон на день
21:17
Їжа vs настрій: як раціон впливає на твою продуктивність
16:48
Міфи про здорове харчування: що варто знати кожному
15:42
Вчені розповіли чим сало корисне для здоров’я
0:38
Правильне харчування для студентів та людей із напруженим графіком
0:00
Як здорове харчування змінює твоє життя: від фізичного стану до емоційного благополуччя
10:21
Чому здорове харчування — це не дієта, а стиль життя
12:15
Авокадо, льняне насіння та кіноа: мода на суперфуди і що про це кажуть лікарі
10:10
Сніданок як зброя: чому не можна ігнорувати ранковий прийом їжі
9:25
5 продуктів, які заряджають краще за каву — що їсти, коли зовсім немає сил
8:23
Як снідати, щоб не хотілося солодкого: прості ідеї для стабільної енергії
1:39
Кардіохірург розповів, чим небезпечна відмова від м’яса
23:45
Чай із ромашки перед сном – користь чи просто тренд?
14:20
Авокадо, б'є по гаманцю: три доступні продукти, які працюють не гірше
13:13
Грецький йогурт щодня: як один простий продукт змінює ваш організм
11:50
Їжа як турбота: чому здорове харчування — це не про заборони
10:36
Антистресові продукти: що їсти, щоб заспокоїти нерви
9:31
Правда про «детокс»: що варто знати перед тим, як сісти на сокову дієту
8:14
Сніданок чемпіонів: чому ранок починається не з кави
2:28
Чому варто починати ранок зі склянки води з лимоном: простий ритуал із потужним ефектом
1:02
Солодке без шкоди: що таке фініковий сироп і чому його варто спробувати
21:10
Чи справді вечеря до 18:00 допомагає схуднути: розбираємося без міфів
19:02
Топ-5 корисних продуктів, які варто додати в раціон
16:52
Сезонна їжа: як харчуватися весною, щоб мати енергію і здоровий вигляд
12:07
Чому дієти не працюють: 4 важливі причини, про які мовчать популярні марафони схуднення
9:03
Чому здорове харчування — це не так складно, як здається
0:40
5 звичок у харчуванні, які тихо шкодять здоров’ю — навіть якщо ви їсте «правильно»
Здоров'я в соцмережах: